Szukaj

Pierwszy śmiertelny przypadek grypy H1N1 tej zimy

Podziel się
Komentarze0

W Meksyku zarejestrowano pierwszy w tej zimie śmiertelny przypadek grypy spowodowanej przez wirusa H1N1, jak ogłosił w komunikacie meksykański minister zdrowia.Zgon miał miejsce w meksykańskim stanie Tlaxcala, jakieś 160 kilometrów na wschód od Mexico City. Minister zdrowia, Jesus Fragoso Bernal powiedział, że w tym stanie, od początku grudnia 2011 roku, naliczono już osiem przypadków grypy wywołanej przez wirusa H1N1.

Zmarła osoba to mężczyzna, ale jego tożsamość nie została ujawniona przez władze meksykańskie. Wiadomo natomiast, że człowiek ten zjawił się w połowie grudnia w placówce zdrowotnej w stanie Tlaxcala.


Minister zdrowia otrzymał w zeszłym tygodniu oficjalną notatkę na temat tego mężczyzny z laboratorium, które przeprowadzało testy. Jak powiedział Jesus Fragoso Bernal, chorego dotyczyły czynniki ryzyka śmierci, pośród których jest też i otyłość.

Meksykański minister zdrowia sprecyzował jeszcze, że siódemka innych chorych, których naliczono w tym kraju, ma się dobrze i zaczyna zdrowieć.

Natomiast stan Tlaxcala jest pod kontrolą epidemiologiczną, w związku z tym pierwszym zgonem.

W 2009 roku, epidemia grypy H1N1, nazywana grypą świńską albo grypą meksykańską, wywołała alarm zdrowotny na całym świecie.

Komentarze do: Pierwszy śmiertelny przypadek grypy H1N1 tej zimy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz