Szukaj

Pierwsza pomoc przy wzdęciach

Podziel się
Komentarze0

Wzdęcia nie należą do przyjemnych tematów. Wiele osób cierpi na choroby układu pokarmowego i uskarża się na pracę żołądka czy jelit. Jednakże niewiele wiadomo o przyczynach i sposobach leczenia oraz zapobiegania temu wstydliwemu problemowi. Sygnały ostrzegawcze wysyłane przez organizm często nie są brane na poważnie.Brak równowagi systemu trawienia może mieć wiele powodów.

Jak powstają wzdęcia?

Upraszczając można powiedzieć, że powstają one w żołądku oraz jelitach. Nie jest to nic niespotykanego. Przy podwyższonej ilości nagromadzonych gazów, organizm nie może sobie poradzić z wyeliminowaniem ich.

Najczęściej dochodzi do bardzo nieprzyjemnego zapachowo i głośnego puszczania gazów z odbytu.

Jakie konsekwencje mają wzdęcia?

Jeśli chodzi o gazy, mają one mocny i wyrazisty oraz nieprzyjemny zapach. Przeszkadzają one równowadze w układzie trawiennym, co ma wpływ na funkcjonowanie wątroby.


Co jest przyczyną wzdęć?

Możliwym powodem jest złe odżywianie. Za mało substancji odżywczych oraz witamin pogarsza trawienie. Wpływ może mieć także spożywanie zbyt dużej ilości zbożowych produktów.

Węglowodany prowadzą do procesów gazowych oraz zmieniają naturalną florę w jelicie.

Eksperci są także przekonani, że to w głównej mierze złe odżywianie prowadzi do powstawania wzdęć. Za szybkie jedzenie oraz za rzadkie wypróżnianie są tak samo szkodliwe jak duże posiłki, późne wieczorne jedzenie czy popijanie napojów w trakcie jedzenia.

Co pomaga na wzdęcia?

1.    Mniejsze ilości produktów mącznych, np. pieczywa.

2.    Rezygnacja z protein, głównie pochodzenia zwierzęcego.

3.    Świadome spożywanie produktów.

4.   Nie należy też spożywać ciasta z owocami zaraz po kanapkach z serem.


Które naturalne produkty mogą pomóc?

Anyż, koper włoski czy koper są pomocne przy rozprężaniu mięśni jelita oraz prowadzą do naturalnego wydalania gazów. Imbir w formie herbaty lub korzenia także potrafi zdziałać cuda.Komentarze do: Pierwsza pomoc przy wzdęciach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz