Szukaj

Oto dlaczego naprawdę potrzebujesz mężczyzny

Podziel się
Komentarze0

Nowa książka Hanny Rosin pt. "The End of Men", stała się fenomenem. W swojej książce Rosin stwierdzi, że kobiety są lepiej dostosowanie do współczesnego społeczeństwa niż mężczyźni, jeżeli chodzi o dostosowanie się do nowej pracy i nowej kariery. To problem, który kosztuje mnóstwo nerwów. Czy mężczyźni naprawdę są potrzebni?Pomimo badań przeprowadzonych ostatnio, które sugerują, że odpowiedź brzmi: nie, mężczyźni nie są nam do niczego potrzebni, inni naukowcy twierdzą, że mężczyźni są jednak niezbędni dla przetrwania ludzkości.

W badaniu owym stwierdzono, że u niektórych wężów występuje czasem "dziewiczy poród" bez żadnego wkładu samców.

U innych zwierząt również zostało udokumentowane takie rozmnażanie. Są to rekiny i ptaki, w tym kury i indyki. Owady i bakterie także robią to często.

Istnieją obawy, że postęp w technologii klonowania może umożliwić robienie tego samego, jeśli chodzi o ludzi. Zwierzęta hodowlane są teraz często klonowane. Dlaczego więc nie ludzie?

"Do klonowania i przeprogramowania komórek prawdopodobnie nie potrzebujesz mężczyzn, przynajmniej nie z biologicznego punktu widzenia," - mówi dr Robert - "Ale to nie byłoby tak zabawne."


Rozmnażanie płciowe sprawia, że rośliny, zwierzęta i inne organizmy są silniejsze. Za każdym razem, kiedy rodzi się dziecko, połowa genów pochodzi od mamy i połowa od taty. Daje to noworodkom większą szanse na przetrwanie i przystosowanie się do środowiska.

Jednym naprawdę dobrym przykładem jest anemia sierpowata. Ludzie, którzy odziedziczyli dwie wersje pewnego genu, po jednym od matki i jednym od ojca, dostają niedokrwistości sierpowatokrwinkowej, czyli bolesnej i często śmiertelnej choroby, która jest wywoływana przez "pokraczne" czerwone krwinki, niepotrzebnie zatykające pewne rzeczy. 

Ale jeśli masz tylko jedną połowę, okazuje się, że gen pomaga uczynić czerwone krwinki odpornymi na zakażenia pasożytem malarii. To wyjaśnia, dlaczego gen jest tak powszechne wśród ludzi, którzy mieszkają na kontynencie afrykańskim i ich potomków.

"To uratowało dosłownie setki milionów ludzi w przeszłości", mówi Lanza.

Z każdym pokoleniem geny są bardziej odporne na przeróżne choroby.

Jednak jest jeszcze bardziej istotny powód, który tłumaczy, dlaczego ludzie potrzebują seksu, nawet jeśli węże i indyki nie.

Mężczyźni posiadają ważne dla pewnych procesów geny i jest to niezwykle ważne dla DNA i odpowiedniego rozwoju ssaków w łonie samicy – szczególnie u ludzi.

Teoretycznie byłoby możliwe sklonowania Einsteina lub Brada Pitta z mieszków włosowych. Naukowcy mogą doskonalić technikę wytwarzania plemników przy użyciu technologii klonowania.

"Każdy może mieć dziecko, które byłoby w kilku procentach podobne do Brada Pitta," -  mówi Lanza - "Ale mogłoby to spowodować bardzo poważne problemy społeczne."

Komentarze do: Oto dlaczego naprawdę potrzebujesz mężczyzny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz