Szukaj

Operacja plastyczna: żeby stopy mieściły się w szpilkach

Podziel się
Komentarze0

Lato powoli się zbliża, a my wyciągamy z szafy letnie buty. Piękne wysokie obcasy, przed którymi naukowcy nie przestają nas przestrzegać, iż są one niebezpieczne dla naszego zdrowia. I tak je nosimy.Ostrzeżenie na ten rok: wysokie obcasy są tak wysokie – i tak wszechobecne – że coraz więcej kobiet ucieka się nawet do pomocy operacji plastycznej stóp, aby się w nich zmieścić.

Kolejne ostrzeżenie: prawdopodobnie, jest to bardzo, bardzo zły pomysł.

Takie procedury bowiem polegają na wstrzykiwaniu wypełniaczy w stawy stopy, a nawet na operacjach wokół palców. Nieprzyjemna sprawa.

Oczywiście, kobiety noszą wysokie obcasy od wieków. Co więcej, kiedyś wysokie obcasy nosili również mężczyźni. Ale, w ostatnich latach, wysokie obcasy stały się naprawdę wysokie. Coraz wyższe i wyższe.

W 2008 roku, dziennikarze odnotowywali, że obcasy wysokie na pięć cali (czyli prawie trzynaście centymetrów) oraz platformy staną się sprawą powszechną. W 2009 roku, lekarze zaczęli więc bić na alarm, co zresztą zrozumiałe: wysokie obcasy to igranie z własnym zdrowiem.


Powtórkę z rozrywki mieliśmy w roku 2010, w 2011 znów, a teraz mamy 2012 rok, i czekamy co się zdarzy.

Otóż, okazuje się, że niezależnie kiedy zapytasz ekspertów, zawsze powiedzą, że pchanie paluszków w takie wysokościowe pułapki śmierci to niezmiennie bardzo zły pomysł.

Co więcej, naprawdę nie możemy z tym wygrać, ponieważ modyfikowanie naszych stóp tak, żeby pasowały do rzeczonych pułapek, również jest niebezpieczne. W 2009 roku doniesiono o przypadkach kobiet, które poddawały się operacji plastycznej stóp, aby móc włożyć na nogi te niebotyczne wysokie obcasy.

I to mimo tego, że eksperci przestrzegali przed ryzykiem związanym z tego rodzaju interwencjami chirurgicznymi. Poczynając od infekcji, przechodząc przez ból, kończąc na bliznach i uszkodzonych  nerwach. Skutków ubocznych jest o wiele więcej niż korzyści, ostrzegali lekarze.

Tak samo zresztą w 2010 roku. I pomimo tych ostrzeżeń, w dalszym ciągu obserwujemy ten sam trend. Jak donosił ostatnio Daily Mail, zapotrzebowanie na zabiegi wypełniające poduszki palców stóp u kobiet, stawy palców oraz pięt, podskoczyło o 21%, co jest dwa razy więcej niż w zeszłym roku.

Wydaje się więc, że chirurgia plastyczna stóp ma przed sobą świetlaną przyszłość. 

A ty, w obliczu zbliżającego się lata i coraz większej ilości szpilek na półkach sklepowych, które aż wołają, żeby je przymierzyć, czy któregoś dnia pójdziesz do gabinetu lekarskiego po operację chirurgiczną stóp?

Komentarze do: Operacja plastyczna: żeby stopy mieściły się w szpilkach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz