Szukaj

Obywatele w wieku od 18 lat do 59 lat zapraszani do szczepień przeciwko grypie

Podziel się
Komentarze1

Towarzystwo chorób płucnych w Quebeku zachęca wszystkich obywateli tej prowincji do poddania się szczepieniu, w obliczu zbliżającego się sezonu grypowego. Tego roku, kampania szczepień ma objąć głównie pracowników w wieku od 18 lat do 59 lat.


Pracujący dorośli nie lubią się szczepić

Dane towarzystwa chorób płucnych pokazują, że pracownicy w tym przedziale wiekowym są mniej skłonni do poddawania się szczepieniom. W 2009 roku, średni wiek pacjentów hospitalizowanych, jak stwierdzono w badaniach, wynosił bowiem 28 lat.

W Quebeku, zaledwie 25% otrzymuje szczepionkę, podczas gdy w innych prowincjach kanadyjskich poziom ten przekracza nawet 30%-35%, mówi doktor Gaston Ostiguy, wiceprzewodniczący towarzystwa chorób płucnych w Quebeku.

Jak uważa doktor Gaston Ostiguy, brak kampanii uwrażliwiających w Quebeku, skierowanych do młodych dorosłych, wyjaśnia tę rzeczywistość.


Zbyt mocno naciskaliśmy na fakt, że szczepionka ta jest dobra jedynie dla osób starszych, zapominając, że to często w środowisku pracy albo w środowisku szkolnym przenosi się grypa, podsumowuje specjalista z towarzystwa chorób płucnych w Quebeku.

Kilka tysięcy zgonów rocznie można uniknąć dzięki szczepieniom przeciwko grypie

Doktor Gaston Ostiguy przypomina, że ta zakaźna choroba powoduje kilka tysięcy zgonów na rok. A także, przyczynia się do przeładowywania szpitali.

Gdybyśmy mogli w tym momencie zachęcić tak wiele ludzi, jak to tylko możliwe, do poddania się szczepieniu, mielibyśmy prawdopodobnie mniej ludzi, którzy nie przychodziliby do pracy z powodu choroby. A ludzie zaszczepieni w znacznie mniejszym stopniu przenosiliby chorobę na innych, przypomina jeszcze specjalista z towarzystwa chorób płucnych w Quebeku.

Szczepionka przeciwko grypie będzie dostępa już w listopadzie. Będzie ona w stanie zapobiec trzem przypadkom grypy na cztery.

Komentarze do: Obywatele w wieku od 18 lat do 59 lat zapraszani do szczepień przeciwko grypie (1)

Piotreq
Piotreq 18-10-2011 17:28

Szczepienia

1

Moim zdaniem zdecydowanie warto się zaszczepić - patrząc na to jaką smiertelnosc mają powikłanai po grypie - a o tym mało kto mówi ... jak ktos chce sie dowiedzieć to tu jest animacja ciekawa o tym http://www.youtube.co... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze