Szukaj

Nowy koronawirus: pierwszy zgon w Tunezji

Podziel się
Komentarze0

Tunezyjskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zgonie 66-letniego Tunezyjczyka, który zmarł w wyniku zarażenia nowym koronawirusem, czyli wirusem MERS, który po raz pierwszy pojawił się na Środkowym Wschodzie we wrześniu ubiegłego roku. Mężczyzna zaraził się w trakcie swojego pobytu w Arabii Saudyjskiej.Ministerstwo informuje, iż był on diabetykiem i zmarł w szpitalu w mieście Monastir.

Ibrahim Labassi, rzecznik ministerstwa dodaje, że jest to pierwszy zgon w Tunezji związany z MERS. Dodatkowo testy wykazały, iż dwaj synowie zmarłego mężczyzny także są zarażeni tym samym wirusem i aktualnie znajdują się pod medyczną obserwacją.


Nowy koronawirus, do tej pory znany jako nCoV, a teraz także jako MERS (ang. Middle East Respiratory Syndrome coronavirus) należy do tej samej rodziny co wirus przeziębienia i wirus SARS (ang. Severe Acute Respiratory Syndrome) z 2003.

Do tej pory przypadki zarażenia MERS odnotowano w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Niemczech, Francji, Jordanii, Wielkiej Brytanii oraz w Katarze.

Komentarze do: Nowy koronawirus: pierwszy zgon w Tunezji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz