Szukaj

Nowy koronawirus: 6 nowych przypadków w Arabii Saudyjskiej

Podziel się
Komentarze0

Ministerstwo Zdrowia Arabii Saudyjskiej poinformowało o zidentyfikowaniu sześciu nowych przypadków zarażenia NCoV, czyli nowym koronawirusem podobnym do SARS. Do wszystkich infekcji doszło we wschodniej prowincji Królestwa.Cztery nowe przypadki potwierdzono w poniedziałek wieczorem, a dwa dodatkowe we wtorek. Saudyjski Minister Zdrowia precyzuje, że jeden z pacjentów został wyleczony i opuścił szpital.

Nowe przypadki zwiększają dotychczasowy bilans infekcji NCoV w Arabii Saudyjskiej: od momentu, kiedy zidentyfikowano nowego koronawirusa we wrześniu 2012 roku w szpitalu w Al Ahsa, zaraziło się już 30 osób. Piętnaście ofiar wirusa zmarło.


W samej tylko wschodniej prowincji Arabii Saudyjskiej odnotowano 15 przypadków potwierdzonych laboratoryjnie, z czego dziewięć zakończyło się śmiercią. Na całym świecie w wyniku infekcji zmarło 18 osób.

Nowego koronawirusa odnotowano, poza Arabią Saudyjską, także w Jordanii, Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech. W ubiegłym tygodniu wirus pojawił się we Francji, gdzie infekcję potwierdzono u 2 pacjentów.

Większość osób zarażonych NCoV pochodzi ze Środkowego Wschodu bądź przebywała tam na krótko przed stwierdzeniem objawów.

Nowy koronawirus jest podobny do SARS, który w 2003 spowodował poważną epidemię i zabrał ok. 800 żyć. WHO ocenia, że NCoV ma możliwość przenoszenia się między ludźmi.

Komentarze do: Nowy koronawirus: 6 nowych przypadków w Arabii Saudyjskiej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz