Szukaj

Nowy koronawirus: 2 przypadek potwierdzony we Francji

Podziel się
Komentarze0

Jeden nowy przypadek zarażenia koronawirusem NCoV został potwierdzony we Francji przez Institut Pasteur, jak informuje komunikat Ministerstwa Spraw Socjalnych i Zdrowia. Testy przeprowadzone na chorym, który przebywał w tej samej sali w szpitalu w Valenciennes co pierwszy zarażony francuski pacjent i u którego infekcję zaczęto podejrzewać w ubiegłym tygodniu, dały pozytywne rezultaty.Jeżeli zaś chodzi o osobę z otoczenia chorego, odizolowaną w domu, rezultaty są negatywne.

Komunikat ministerstwa podaje: - Instytut Nadzoru Sanitarnego kontynuuje badanie epidemiologiczne, aby zidentyfikować osoby będące w kontakcie z tym nowym przypadkiem infekcji nowego koronawirusa.

Śledztwo epidemiologiczne rozpoczęto po tym, jak 7 maja potwierdzono pierwszy przypadek NCoV we Francji u 65-letniego mężczyzny, który wrócił z podróży po Środkowym Wschodzie. Pacjent najpierw trafił do szpitala w Valenciennes, później w Douai, a teraz znajduje się w Lille.


Dwa pozostałe przypadki, o których francuskie władze poinformowały w weekend, w dalszym ciągu są badane. Natomiast trzy osoby z personelu szpitalnego (lekarz w Valenciennes oraz dwie osoby z Douai), u których objawy infekcji wzbudziły wielkie zaniepokojenie, zostały przetestowane negatywnie w kierunku nowego wirusa i wypuszczone do domu.

Do tej pory zidentyfikowano 124 osoby z otoczenia pierwszego chorego, które mogły mieć z nim kontakt, zanim został zdiagnozowany z niebezpieczną infekcją i odizolowany w szpitalu.

Komentarze do: Nowy koronawirus: 2 przypadek potwierdzony we Francji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz