Szukaj

Nowy koronawirus: 2 kolejne przypadki w Arabii Saudyjskiej i 1 we Francji

Podziel się
Komentarze0

Pielęgniarka w szpitalu w Douai, w którym przebywał pierwszy francuski pacjent zarażony nowym koronawirusem podobnym do SARS, została przyjęta na oddział z podejrzeniem tej samej infekcji. Światowa Organizacja Zdrowia podaje w komunikacie, że liczba laboratoryjnie potwierdzonych przypadków tajemniczego wirusa wzrosła do 33 na całym świecie, po tym, jak w Arabii Saudyjskiej stwierdzono, że dwie osoby, które zostały przyjęte do szpitala w kwietniu, również miały tę infekcję.Na tę chwilę nie ma dowodów na to, żeby nowy wirus przenosił się z człowieka na człowieka, ale eksperci obawiają się kolejnych ognisk choroby, biorąc pod uwagę fakt, że nowy wirus, który najpierw pojawił się na Środkowym Wschodzie, dotarł już do Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji.

We Francji, dwie osoby, które miały kontakt z pierwszym pacjentem, również zachorowaly i zostały zatrzymane w szpitalu. Jednym z zarażonych jest lekarz, który leczył pierwszą francuską ofiarę nowego koronawirusa.

65-latek, który najprawdopodobniej zaraził się w Dubaju i stamtąd przywiózł chorobę do Francji, jest w stanie krytycznym i przebywał do tej pory w szpitalu w Douai. Akutalnie pacjent znajduje się w szpitalu w Lille.


Zarażona pielęgniarka pracowała na oddziale chorób zakaźnych, ale nie jest pewne, czy miała kontakt z chorym mężczyzną.

Natomiast jeżeli chodzi o dwa nowe saudyjskie przypadki, według Ministra Zdrowia Arabii Saudyjskiej zidentyfikowano je 8 maja po ponownych testach.

Pierwszym pacjentem był 48-letni mężczyzna, już wcześniej chory na kilka współistniejących dolegliwości, który zachorował 28 kwietnia. Drugim pacjentem był 58-latek, który zachorował 6 kwietnia, ale w pełni wyzdrowiał i wrócił do domu 3 maja.

Nowy koronawirus należy do tej samej rodziny co SARS (ang. Severe Acute Respiratory Syndrome), który pojawił się w 2003 w Azji, zaraził ok. 8 000 osób i zabił blisko 800 z nich.

Od początku maja, w saudyjskim ognisku infekcji wykryto 15 pacjentów zarażonych nowym koronawirusem, z których 7 zmarło. Pośród tych pacjentów były 3 kobiety i 12 mężczyzn, w wieku od 24 do 94 lat.

Komentarze do: Nowy koronawirus: 2 kolejne przypadki w Arabii Saudyjskiej i 1 we Francji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz