Szukaj

Nowy koronawirus: 17 chorych i 11 zmarłych

Podziel się
Komentarze0

Nowy koronawirus NCoV odkryty został po raz pierwszy we wrześniu 2012 roku, u pacjenta pochodzącego z Kataru i mieszkającego w Londynie. Od tamtej pory liczba przypadków nie przestaje rosnąć. Na dzień dzisiejszy WHO statystyki mówią o 17 zarażonych w sumie, z których 11 osób zmarło.W dniu 12 marca, nowy przypadek infekcji NcoV został zasygnalizowany Światowej Organizacji Zdrowia przez Ministerstwo Zdrowia Arabii Saudyjskiej.

Jednakże pacjent ucierpiał z powodu jedynie łagodnej infekcji, wyzdrowiał i opuścił szpital. Na tę chwilę dostępne dane nie pozwalają na rozstrzygającą ocenę sposobu i źródła zarażenia.


Zaledwie 2 tygodnie po tym przypadku, inny pacjent ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zmarł z powodu tej samej infekcji w Monachium w Niemczech. Chory miał 73 lata.

Następnie zmarł pacjent w Zjednoczonym Królestwie. Według informacji, chory ten odbył wcześniej wiele podróży do Pakistanu i Arabii Saudyjskiej.

W związku z zaistniałą sytuacją, WHO przypomina wszystkim krajom członkowskim, aby podjęły działania nadzorujące wszystkie przypadki ciężkich i ostrych infekcji oddechowych. Poza tym, wszystkie nowe przypadki infekcji NCoV powinny być natychmiastowo raportowane Światowej Organizacji Zdrowia.

Komentarze do: Nowy koronawirus: 17 chorych i 11 zmarłych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz