Szukaj

Nowe zalety terapii wykorzystującej komórki macierzyste

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy odkryli, że użycie komórek macierzystych w celu regeneracji tkanek po urazach czaszkowo-twarzowych, głównie kości, przynosi o wiele lepsze rezultaty niż tradycyjne leczenie. Amerykańscy badacze przeanalizowali przypadki 24 pacjentów, którzy mieli nadzieję na regenerację kości szczękowej po usunięciu zęba.Część z nich zgodziła się na nowatorską metodę leczenia z zastosowaniem komórek macierzystych, natomiast reszta była leczona przy pomocy standardowych procedur.

Szybko przekonano się o ogromnych zaletach innowacyjnej terapii, chociaż jak twierdzi Darnell Kaigler ze Szkoły Stomatologii na Uniwersytecie w Michigan, u pacjentów z niedoborami kości szczękowej i z ubytkami w uzębieniu bardzo trudno jest zastąpić brakujący ząb w taki sposób, aby wyglądał on naturalnie i tak też funkcjonował.


Nowa technologia w bardzo efektywny i szybszy od tradycyjnego sposób pozwala jednak zastąpić brakujący ząb implantem dentystycznym.

Kaigler dodaje również, że ogromną zaletą terapii z wykorzystaniem komórek macierzystych jest fakt, że do regeneracji tkanek używane są własne komórki pacjenta, a nie sztuczne, wykonane przez człowieka materiały.
red. Iwona Trojan

Komentarze do: Nowe zalety terapii wykorzystującej komórki macierzyste

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz