Szukaj

Nasiona konopii mają zdrowotne właściwości

Podziel się
Komentarze0

Nasiona konopi są odmianą marihuany, ale nie zawierają dużych ilości THC, który w głównej mierze jest najważniejszym składnikiem. Konopie siewne mają liczne przemysłowe użycie, ale także są pożywieniem, ponieważ mają liczne korzyści dla zdrowia. Możesz osiągnąć więcej korzyści, włączając je do diety.

Konopie zapewniają odpowiedni poziom kwasów tłuszczowych omega-6 i omega 3, protein, witamin A, E i D i witaminy B. Są bogate także w sód, wapno, błonnik pokarmowy i żelazo. Dlatego, konopie siewne mogą łatwo zapewnić wszystkie potrzeby dietetyczne dla utrzymania optymalnego zdrowia.

Korzyści zdrowotne z konopi siewnych:

Zdrowe serce i obniżone ciśnienie krwi

Konopie siewne zawierają istotne kwasy tłuszczowe, które redukują cholesterol we krwi. Powodują utrzymanie zdrowia serca i  zapobiegają natężenia płytek miażdżycowych w tętnicach, które mogą ostatecznie prowadzić do ataków serca czy udaru mózgu. Kwasy tłuszczowe redukują stany zapalne, które mogą powodować podwyższenie ciśnienia krwi i słabego krążenia krwi. Dlatego, konopie siewne mogą znacznie redukować obciążenie w sercu.

Zapewnienie zdrowego umysłu

Mózg korzysta z wielu kwasów tłuszczowych, które można znaleźć w konopiach siewnym. Dlatego, regularna konsumpcja może chronić przed problemami jak Parkinson czy Alzheimer i mogą chronić  Twoją pamięć. Konopie siewne mogą także łagodzić symptomy lęków i depresji oraz wpływać na Twój nastrój.

Zarumieniona skóra

Oleje konopi są najczęściej używane w kosmetykach z górnej półki, takich jak lotiony, mydła czy balsamy do ust. Główne dlatego, że ten olej przenika do wewnętrznych warstw skóry i stymuluje wzrost komórek dla bardziej miękkiej skóry. Konopie są także dobre do usuwania zaburzeń skórnych tj. łuszczycy, egzemy czy suchej skóry.

Utrata wagi

Konopie siewne mogą wywoływać utratę wagi, ponieważ naturalnie tłumią apetyt i powodują uczucie pełności. Dodawanie tylko czterech łyżeczek do posiłku może znacznie zredukować uczucie głodu. Możesz także czuć więcej energii i robić ćwiczenia i uprawiać inną aktywność, aby stracić wagę.

Zaburzenia trawienia

Konopie siewne dostarczają dużej ilości włókien rozpuszczalnych, które utrzymują zdrowy i czysty przewód pokarmowy. Dlatego, możesz łatwo wyeliminować zaburzenia trawienia tj. zaparcia i wzdęcia.

Zapobieganie nowotworom

Konopie zawierają wiele steroli roślinnych i antyoksydantów, które pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka jelita grubego, piersi i prostaty.

Cukrzyca

Konopie siewne są także pomocne, jeśli jesteś w grupie ryzyka cukrzycy, albo cukrzykiem, ponieważ mogą one kontrolować poziom cukru. Główne przez to, że zawierają one zdrowe tłuszcze, które pozwalają na szybkie wchłaniania glukozy z krwi i jej przekształcanie w energię. Dlatego, słodkie pragnienia się zmniejszą a poziom energii wzrośnie. W końcu, nasiona konopi można dodawać do koktajli, posypać nimi sałatki i zboża lub zastąpić nimi orzechy podczas pieczenia.

Są one również najlepsze do kiełkowania, do produkcji orzeźwiającego mleka nasion konopi o lub mogą być zmielone do posiłku.

Komentarze do: Nasiona konopii mają zdrowotne właściwości

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz