Szukaj

Nadwaga uszkadza mózg

Podziel się
Komentarze0

Nadmiar kilogramów powoduje uszkodzenia nie tylko serca, stawów i tętnic, ale także mózgu. Małe ciasteczko więc nie tylko sprawi, że przybierzesz na wadze.W rzeczywistości, badacze wspominają, ze złe odżywianie oraz nadmiar wagi powodują również uszkodzenia mózgu. Może to wywołać problemy z pamięcią oraz zwiększyć ryzyko demencji w momencie starzenia.

Sprawia to również, iż istota szara mózgu starzeje się wcześniej – o 16 lat.

Istota szara mózgu jest związana z myśleniem i zarządza mięśniami, które są związane z widzeniem, ze słyszeniem i z myśleniem. Istota szara mózgu odpowiada również za pamięć i za emocje.


Z kolei istota biała mózgu pozwala komórkom na wiązanie się między sobą.

Nadwaga może zmienić nasz sposób myślenia, upośledzić nasze osądy oraz wywoływać u nas ochotę na jedzenie kalorycznych produktów spożywczych. Stajemy się więc narkomanami potrzebującymi swojego narkotyku.

Diety bogate w tłuszcze dotykają więc tętnic oraz zdrowia serca. I mają takie samo działanie na mózg, według Daily Mail.

Ten rodzaj jedzenia zmniejsza mózg. Naukowcy stwierdzili, że mózg osoby otyłej albo z nadwagą jest od 4% do 8% mniejszy niż mógz osoby ważącej normalnie.

Komentarze do: Nadwaga uszkadza mózg

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz