Szukaj

MERS: trzy przypadki koronawirusa we Włoszech

Podziel się
Komentarze0

Włoskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2 nowych przypadkach zarażenia MERS w otoczeniu pierwszego włoskiego pacjenta, który powrócił do Włoch po 40-dniowym pobycie w Jordanii. W ubiegłym tygodniu 45-letni mężczyzna jordańskiego pochodzenia został przyjęty do szpitala w Toskanii, gdzie stwierdzono u niego infekcję MERS.Włoskie Ministerstwo Zdrowia dodaje, że kolejnymi ofiarami wirusa jest jeden z kolegów z pracy tego mężczyzny oraz niemowlę. Na tę chwilę dwójka pacjentów jest dotknięta „kliniczną postacią infekcji oddechowej, która nie wydaje się groźna”.

Pierwszy włoski przypadek zarażenia MERS odnotowano w ubiegłym tygodniu. Pacjent został hospitalizowany z ciężką gorączką, kaszlem oraz problemami oddechowymi. Jego stan jest dobry.


Najnowszy bilans WHO, podany do wiadomości w piątek, stwierdza, że to kraje Bliskiego Wschodu są najbardziej dotknięte tym wirusem nazwanym MERS (ang. Middle East Respiratory Syndrome).

W Arabii Saudyjskiej zarejestrowano do tej pory 25 zgonów z jego powodu. Inne przypadki stwierdzono w Katarze, Jordanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Tunezji. Wirus pojawił się też w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji (jeden z francuskich pacjentów zmarł 28 maja).

Komentarze do: MERS: trzy przypadki koronawirusa we Włoszech

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz