Szukaj

MERS: dwie kobiety zmarły, dwaj mężczyźni zarażeni

Podziel się
Komentarze0

W Arabii Saudyjskiej zmarły właśnie dwie kobiety, zarażone wirusem MERS, a u dwóch kolejnych osób właśnie potwierdzono tę infekcję, o czym poinformowało w sobotę saudyjskie Ministerstwo Zdrowia. Do tej pory nowy koronawirus zabił 44 osoby w samej tylko Arabii Saudyjskiej.Światowa Organizacja Zdrowia powiedziała w ubiegłym miesiącu, iż liczba potwierdzonych laboratoryjnie przypadków infekcji MERS wyniosła do temtej chwili 102, z czego blisko połowa ofiar zmarła.

Saudyjskie Ministerstwo Zdrowia podaje w komunikacie, iż 41-letnia kobieta, pracująca w sektorze zdrowia, zmarła w stolicy kraju, a 79-letnia, cierpiąca także na inną chorobę, zmarła w mieście na północnym wschodzie kraju.

Ministerstwo poinformowało także o chorobie dwóch mężczyzn (30 i 47 lat), którzy znajdują się na oddziałach intensywnej opieki w szpitalu w Riyadh i Hafr al-Baten.


Wirus MERS, czyli Middle East Respiratory Syndrome, powoduje kaszel, gorączkę i zapalenie płuc. Pojawił się w ubiegłym roku w Arabii Saudyjskiej.

Infekcje odnotowano też w Jordanii, Katarze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Tunezji, Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji.

Naukowcy pracujący nad wykryciem zwierzęcego rezerwuaru wirusa podejrzewają wielbłądy i nietoperze.

WHO do tej pory nie zaleca żadnych szczególnych środków ostrożności dla podróżujących, ale nawołuje służby zdrowia na całym świecie do zachowania czujności.

Każdy podróżujący, powracający ze Środkowego Wschodu, u którego pojawi się ciężka infekcja układu oddechowego, powinien być przetestowany w kierunku MERS.

Komentarze do: MERS: dwie kobiety zmarły, dwaj mężczyźni zarażeni

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz