Szukaj

Maska, która pozwoli kontrolować ci własne sny?

Podziel się
Komentarze0

Brzmi jak sen, albo co najmniej science - fiction. Wyobraź sobie, że jesteś w stanie kontrolować swoje myśli i działania kiedy smacznie śpisz. Zjawisko to istnieje naprawdę, jest zwane świadomym śnieniem, ale niewielu ludzi jest w stanie tego dokonać.A teraz, dwóch wynalazców amerykańskich, Duncan Frazier oraz Steve McGuigan mają nadzieję, iż uda im się trafić do mainstreamu wraz ze swoim nowym wynalazkiem, nazwanym Remee. Czyli, REM enhancing mask.

A REM oznacza tutaj fazę snu, rapid eye movement, czyli fazę, kiedy nasze oczy zaczynają się bardzo szybko poruszać, kiedy śpimy.

Prawdopodobnie, najtrudniejszą rzeczą w świadomym śnieniu jest odzyskanie kontroli nad swoim stanem snu, co wpływa na to, w jaki sposób śnisz przez całe twoj życie. A maska REM enhancing mask ma to teraz umożliwiać.


Maska Remee wysyła bowiem serię migającego czerwonego światła, które ma przypominać, że śpisz. Światełka są bowiem umieszczone pod maską, w ten sposób, że sygnał wysyłany przez nie przenika przez powieki śniącego.

Kiedy bodźce te zostaną poznane, zrozumiane i przyswojone, użytkownik może zacząć spokojnie świadome spanie i delektować się swoimi snami całkiem przytomnie. A świadome sny, jak mówią osoby, które są w stanie tego dokonać, oznaczają latanie, teleportowanie się albo spotkania ze sławnymi ludźmi. I wiele innych, cudownych, pięknych rzeczy.

Maska Ramee ma mierzyć w te partie snu, które obejmuje faza REM, czyli faza, w której pojawiają się sny. Zazwyczaj, faza ta nadchodzi już pod sam koniec. I to właśnie wtedy sześć czerwonych światełek pod maską zaczyna działać.

Jeżeli nie jesteś w fazie snu REM, światełka nie wpłyną na twój sen; ale jeżeli jesteś, będzie to dla ciebie okazja, żeby śnić świadomie. Maska również pozwala na ustawienie czasu zapalania się światełek oraz ich mocy, w zależności od tego, jak cienkie albo grube są twoje powieki.

Komentarze do: Maska, która pozwoli kontrolować ci własne sny?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz