Szukaj

"Ludzka" grypa inna niż "ptasia"

Podziel się
Komentarze0

W województwie łódzkim zabrakło szczepionek przeciwko grypie. Nie ma ich w aptekach ani w hurtowniach leków - alarmuje "Dziennik Łódzki".Pacjenci wykupują je ze strachu przed ptasią grypą, choć szczepionka przed nią nie zabezpiecza. "Mieliśmy mnóstwo szczepionek, ale zapasy błyskawicznie się wyczerpały" - mówi Iwona Czarnecka z apteki przy ul. Zamenhofa w Łodzi. "Następną dostawę będziemy mieć na początku października".

"Ludzie przeliczyli sobie, że taniej jest się zaszczepić, niż później leczyć. A poza tym boją się ptasiej grypy. Sądzą, że ta szczepionka ich uchroni" - dodaje gazecie Renata Dudek z apteki przy ul. Słowackiego w Piotrkowie.

Powiatowa stacja sanepidu w Skierniewicach, która corocznie zamawia około 800 dawek szczepionki, w tym roku dostała ich o połowę mniej... - informuje "Dziennik Łódzki".


"Obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie, ale nie ma powodu do obaw. Już za kilka dni spodziewamy się dużej dostawy" - uspokaja Grzegorz Dróżdż z łódzkiego oddziału Polskiej Grupy Farmaceutycznej, największego dostawcy leków na polskim rynku.

"W tym roku będzie w Polsce o połowę mniej naszych szczepionek" - potwierdza "Dziennikowi Łódzkiemu" Aldona Zygmunt z biura prasowego GlaxoSmithKline. "Dostaliśmy bardzo duże zamówienie ze Stanów Zjednoczonych".

Komentarze do: "Ludzka" grypa inna niż "ptasia"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz