Szukaj

Leczenie uzależnienia od heroiny... heroiną

Podziel się
Komentarze0

Aktywny składnik wyciągany z heroiny, czyli diacetylomorfina, jest jednocześnie skuteczniejsza i tańsza niż metadon, który jest używany tradycyjnie w leczniu uzależnienia od środków opiatowych.To zaskakujące badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetu kanadyjskiego w prowincji Kolumbia Brytyjska (Université de la Colombie-Britannique).

Główny autor tego badania, Aslam Anis, wyjaśnia to w ten sposób: rezultaty naszych prac pokazują, że ludzie używający diacetylomorfinę kosztują mniej społeczeństwo pod kątem leczenia – albowiem, znacznie rzadziej uciekają się oni do pomocy systemu zdrowia w trakcie swojej terapii odwykowej.

Ale nie tylko, ponieważ popełniają oni znacznie mniej zbrodni i przestępstw.


Ludzie, którzy podążają za programem odwykowym opartym na zastosowaniu metadonu, aby uwolnić się od uzależnienia od heroiny, kosztują społeczny system zdrowia aż 1 137 000 dolarów. Natomiast ci uzależnieni, którzy zażywają diacetylomorfinę, kosztują nieco mniej, ponieważ 1 096 000 dolarów.

Co więcej, znacznie rzadziej powracają oni do nałogu, w porównaniu do ludzi leczonych metadonem. Nie bez znaczenia jest również fakt, że mają oni większą spodziewaną długość życia, a także lepszą jakość życia, w porównaniu do pacjentów zażywających metadon.

Te szacunki kosztów są oparte na modelach matematycznych, które zostały opracowane przez badaczy z uniwersytetu w Kolumbii Brytyjskiej, z uniwersytetu w Montrealu (Université de Montréal), a także ze szkoły medycznej Północnego Ontario (École de médecine du Nord de l'Ontario).

Rezultaty tych prac zostały opublikowane w kanadyjskim przeglądzie naukowym, Canadian Medical Association Journal.

Komentarze do: Leczenie uzależnienia od heroiny... heroiną

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz