Szukaj

Kolejne dwa zgony spowodowane przez wirusa podobnego do SARS

Podziel się
Komentarze0

Jak informuje WHO, w Arabii Saudyjskiej zmarły kolejne dwie osoby w wyniku zarażenia nowym koronawirusem, który pojawił się na Środkowym Wschodzie około 7 miesięcy temu. Tym samym liczba ofiar tajemniczego mikroba sięgnęła 7.Co więcej, w minionych dniach nowym wirusem zaraziło się kolejnych 6 osób, z których jedna jest w krytycznym stanie i przebywa w placówce zdrowotnej w Al Ahsa, we Wschodniej Prowincji Królestwa.

Rzecznik WHO Glenn Thomas mówi: - Na całym świecie potwierdzono laboratoryjnie 30 przypadków infekcji spowodowanych przez nowego wirusa. Do tej pory zmarło 18 osób, jeżeli opieramy się w tych obliczeniach na danych, które mamy do dyspozycji od września ubiegłego roku.


Występowanie wirusa potwierdzono między innymi w Arabii Saudyjskiej, Jordanii i w Wielkiej Brytanii.

Inne typy koronawirusów mogą powodować zarówno przeziębienie, jak i syndrom SARS (ang. Severe Acute Respiratory Syndrome), który pojawił się w Azji w 2003.

Nie ma dowodów na to, żeby nowy koronawirus przenosił się z człowieka na człowieka.

Badanie retrospektywne przeprowadzone w Jordanii pokazało, iż do epidemii nowego wirusa doszło tam już w kwietniu 2012, wraz z dwoma potwierdzonymi laboratoryjnie przypadkami i 11 prawdopodobnymi, włączając w to 10 pracowników służb zdrowia.

W Arabii Saudyjskiej potwierdzono w sumie 23 przypadki, w Katarze 2, w Jordanii 2, w Wielkiej Brytanii 2 i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 1.

Glenn Thomas dodaje jeszcze, że WHO nie zaleca specjalnych badań ludzi podróżujących po Środkowym Wschodzie, ani też ograniczania podróży w tym kierunku.

Komentarze do: Kolejne dwa zgony spowodowane przez wirusa podobnego do SARS

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz