Szukaj

Jak podstępne pasożyty obracają swoje ofiary w zombie

Podziel się
Komentarze1

Pasożyty w najlepszym razie są niechcianymi lokatorami naszego organizmu. Ale, istnieje jedna grupa pasożytów, które są szczególnie szkodliwe. Są to organizmy, które przejmują kontrolę nad układem nerwowym swoich ofiar, redukując je tym samym do roli bezwolnych zombie.Fakt, że pasożyty tak skutecznie zmieniają zachowanie swojego gospodarza, jest fascynujący, mówi Michael Dickinson z Uniwersytetu w Waszyngtonie.

Badanie zostało opublikowane w Journal of Experimental Biology.

Jest w tym coś, co przeraża i zachwyca jednocześnie: wyobraźmy sobie maleńki „implant”, który jest w stanie kontrolować tak duży organizm zwierzęcy, jakim jest człowiek, sugeruje naukowiec.


Co więcej, te maleńkie organizmy mogą mieć istotny, a bardzo często niedoceniany wpływ na ekologię, fizjologię i ewolucję, ponieważ aranżują zachowania kręgowców i bezkręgowców na swoją korzyść.

Neuroparazytologia oznacza spotkanie nauki z science fiction, dodaje Dickinson.

W specjalnej edycji Reviews articles, wydawanej przez Shelley Adamo, dr Dickinson, Joanne Webster oraz Janis Weeks, czasopismo przedstawia wiele dziedzin badawczych na nowo powstającym polu neuroparazytologii, poczynając od zmiany zachowań wykazywanych przez zaatakowanych gospodarzy, kończąc na złożonych neurologicznych mechanizmach, które pozwalają pasożytom kontrolować swoje ofiary.

Specjaliści przedstawiają również nowoczesne podejście, które jest niezbędne do studiowania tej tematyki.

Komentarze do: Jak podstępne pasożyty obracają swoje ofiary w zombie (1)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 20-04-2018 08:15

Sprzedam 4 leki na pasozyty tasiemce przywry motylice

1

Oferuję leki przeciwpasożytnicze na tasiemce, przywry, motylice, glisty. - Prazykwantel Praziquantel Zentozide Opticide Distoside Cesol Wormicide 600mg od 2.5 zł/tabletka, 04.2020 - Yomesan Niklozamid Niclosamide D... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze