Szukaj

Jak chronić niemowlę przed komarami i meszkami?

Podziel się
Komentarze0

Ukąszenia owadów – komarów, meszek czy kleszczy są szczególnie dokuczliwe dla niemowląt i małych dzieci. Rodzice już teraz zastanawiają się, jakie środki mogą stosować bezpiecznie, aby chronić swoje pociechy. Poniżej kilka sposobów na uciążliwe insekty.Atakują znienacka i potrafią uprzykrzyć każdy spacer. Najbardziej zdesperowane są owady, które żywią się krwią – komary, meszki i kleszcze. Skutki spotkań z nimi są dość bolesne, szczególnie dla niemowląt. Zazwyczaj na ugryzienie komara dziecko reaguje dokładnie tak, jak dorosły: zaczerwienionym bąblem, obrzękiem, a rzadziej zapalnym odczynem skóry. Zdarza się jednak, że reakcja jest alergiczna i wtedy może wystąpić stan podgorączkowy.

Jak zapobiegać?

Dobrym sposobem na komary i inne owady jest stosowanie moskitiery. Siatka na komary może być założona na wózek dziecka lub nosidełko czy fotelik samochodowy (np.  CabrioFix marki Maxi-Cosi  za ok. 55 zł w Agito.pl). Świetnie sprawdzają się również plastry (np. Mosbito Natura Plastry odstraszające komary, 12 szt. za ok. 20 zł w Agito.pl). Plaster przykleja się na odzież, meble czy wózek. Nalepka nasączona jest  olejkiem lawendowym, którego zapach skutecznie odstrasza komary. Plaster, po przyklejeniu do ubrania lub przedmiotu w bliskim otoczeniu wytwarza aurę zapachową, która jest przyjemna dla człowieka, a uciążliwa dla komarów.


Jak leczyć?

Pogryzione miejsce najlepiej przemyć wodą utlenioną i posmarować preparatem łagodzącym ukąszenia owadów, koniecznie takim, który przyspiesza gojenie i zapobiega infekcji (np. Mosbito Żel łagodzący po ukąszeniu owadów 15 ml za ok. 14 zł w Agito.pl).

Pamiętajmy, że środki na komary muszą być bezpieczne w użyciu i nie powodować podrażnień skóry. Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i nawet najmniejsze ukąszenie przez komara może powodować jej silne zaczerwienienie i obrzmienie w miejscu ukłucia.

Komentarze do: Jak chronić niemowlę przed komarami i meszkami?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz