Szukaj

Gwiazdy wspierają IX Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

Podziel się
Komentarze0

Kampanię edukacyjną na temat mukowiscydozy, realizowaną przez MATIO Fundację Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę, wspierają aktorki Paulina Holtz oraz Aleksandra Nieśpielak. Z okazji IX edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy do grona Ambasadorek kampanii dołączyła pianistka Karolina Marchlewska.Paulina Holtz, aktorka teatralna i filmowa

W 2002 roku po ukończeniu Akademii Teatralnej związała się na stałe z Teatrem Powszechnym. Występowała również na deskach warszawskiego Teatru Scena Prezentacje. W 2003 roku otrzymała nagrodę „Feliks Warszawski” za rolę Jenny w spektaklu „Kształt rzeczy” Neila LaBute'a w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Aktorka znana jest również z serialu telewizyjnego „Klan”.

Jako Ambasadorka Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy ma nadzieje, że z każdym rokiem świadomość dotycząca problemów, które mukowiscydoza wywołuje w życiu osób nią dotkniętych będzie coraz bardziej powszechna, dzięki czemu jakość życia chorych będzie stawała się coraz lepsza.

Aleksandra Nieśpielak, aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Pracę w teatrze rozpoczęła na deskach Teatru Jaracza w Łodzi rolą Desieree w „Chorobie młodości” W. Brucknera w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Współpracowała z warszawskimi teatrami Komedia oraz Studio.


W filmie zadebiutowała rolą francuskiej dziennikarki Nicole w „Demonach wojny” Władysława Pasikowskiego. Aktorka znana jest również z seriali telewizyjnych, m.in.: „Pogoda na piątek”, „Barwy szczęścia”.


Została Ambasadorką Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy, ponieważ uważa, że solidarne działanie na rzecz poprawy jakości opieki medycznej osób chorych na mukowiscydozę ma szansę powodzenia.

Karolina Marchlewska, pianistka

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W czerwcu 2008 roku ukończyła z I nagrodą studia podyplomowe w klasie fortepianu prof. Mariana Rybickiego w Ecole Normale de Musique de Paris (Dilpome Superieur d'Enseignement de Piano a l'unanimité). Stypendystka Fondation Zaleski oraz Lions Club Warszawa Nike. Laureatka wielu prestiżowych nagród w krajowych oraz międzynarodowych konkursach pianistycznych.

Jako Ambasadorka Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy ma nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom coraz więcej osób chorych na mukowiscydozę będzie miało szansę na realizowanie swoich pasji.

Informacje o Fundacji

MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę działa od 1996 roku. Jej celem jest przede wszystkim niesienie pomocy osobom dotkniętym tą nieuleczalną chorobą oraz ich rodzinom, a także szerzenie wśród społeczeństwa wiedzy na jej temat. Fundacja współpracuje z ośrodkami naukowymi zajmującymi się problemami związanymi z leczeniem mukowiscydozy w Polsce i za granicą.

Przekaż 1% swojego podatku

MATIO Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę

nr KRS: 0000097900

Twój 1% to dla Naszych Podopiecznych bardzo wiele

Komentarze do: Gwiazdy wspierają IX Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz