Szukaj

Godzina naszej śmierci jest zapisana w naszym DNA

Podziel się
Komentarze0

Nowe badanie pokazuje, iż możliwe jest przewidzenie godziny śmierci danej jednostki, analizując różne wersje szczególnego genu. Czynniki genetyczne mogą determinować niektóre cechy charakterystyczne naszego ciała, takie jak kolor włosów czy grupa krwi. Ale dopiero od niedawna naukowcy amerykański potwierdzają, iż udało im się odnaleźć gen, który pozwala przepowiedzieć coś o wiele mniej wiarygodnego.Aby doszło do tego odkrycia, badacze studiowali pieczołowicie genom związany z rytmem dobowym i ze zwyczajami snu 1 200 starszych osób, mających powyżej 65 lat i będących w dobrej formie.

Analiza na początku przewidywała skupienie się na chorobie Parkinsona i chorobie Alzheimera, ale następnie ją rozszerzono, kiedy naukowcy odkryli wysoce wyjątkowy gen.

Chodzi tutaj o gen nazwany Period 1, który może występować w 2 różnych wersjach: z bazą adeninową (A) albo z bazą guaninową (G). W ten sposób, ludzie mogą mieć 3 różne kombinacje: AA, AG, GG.


Rezultaty badania zostały przedstawione w przeglądzie Annals of Neurology.

Amerykańscy naukowcy podsumowują: jednostki mające wariant genu z bazą adeninową, czyli AA lub AG, umierają przed godziną 11, natomiast ludzie z wersją z bazą guaninową (GG) umierają generalnie przed godziną 18.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych kombinacji natomiast wynosi 36% dla genotypu AA, 48% dla genotypu AG oraz 16% zaledwie dla genotypu GG.

Clifford Saper, szef wydziału neurologii Beth Israel Deaconess Medical Center (BIDMC) w Bostonie, wyjaśnia: naprawdę istnieje gen, który przewiduje moment dnia, w którym umrzemy. Na szczęście, nie chodzi o dokładną datę, lecz tylko o moment dania.

Komentarze do: Godzina naszej śmierci jest zapisana w naszym DNA

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz