Szukaj

FDA zaakceptowała pigułki kontrolujące prace mięśni pęcherza

Podziel się
Komentarze0

Food and Drug Administration zatwierdziła sprzedaż pigułki dla dorosłych, która będzie nosić nazwę Myrbetriq. Będzie to tabletka do łykania raz na dzień i ma ona kontrolować mięśnie pęcherza moczowego.Według FDA, aż 33 miliony Amerykanów ma problemy z kontrolą mięśni pęcherza. Głównie chodzi tutaj o nietrzymanie moczu. Takie kłopoty mają przede wszystkim ludzie po 75 roku życia.

Mirabegron, pierwszy lek charakteryzujący się tym, iż aktywuje receptor proteinowy w mięśniach pęcherza, w celu jego rozluźnienia i wspomagania trzymania moczu, jest póki co dostępny i zatwierdzony jedynie w Japonii.


"Nadaktywny pęcherz to choroba sprawiająca dyskomfort oraz przeróżne problemy dysfunkcyjne, które są potencjalnie bardzo poważne", powiedziała dr Victoria Kusiak, zastępczyni dyrektora w biurze FDA.

W kwietniu zespół doradców spoza FDA zagłosował w sprawie korzyści, jakie mogą płynąć z korzystania owej pigułki. Rezultat był 7 do 4 dla uznania leku za pozytywny.

Astellas, drugi największy producent leków w Japonii, stworzył kolejny produkt regulujący nadczynność pracy mięśni pęcherza, o nazwie Vesicare.

Jest to jeden z najważniejszych leków, wyprodukowanych przez tę firmę, ponieważ jego sprzedaż przyniosła już przychody 86,7 miliarda jenów (1,1 miliarda dolarów) w 2010 roku.

Komentarze do: FDA zaakceptowała pigułki kontrolujące prace mięśni pęcherza

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz