Szukaj

Popularny lek na katar wycofany w całym kraju. „Zagrożenie życia lub zdrowia”

Podziel się
Komentarze0

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z obrotu popularnego leku na katar Sudafed XyloSpray Ha. Używanie medykamentu może być niebezpieczne dla zdrowia.

Wycofany lek to aerozol do nosa Sudafed XyloSpray Ha 1mg/ml x 10 ml o numerze serii F143280A oraz dacie ważności - 30.09.2020.

O wycofaniu serii leku zadecydowała dobrowolnie firma Johnson & Johnson Poland, przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego, czyli firmy McNeil Healthcare (Ireland) Limited.

Powodem wycofania medykamentu jest podejrzenie zanieczyszczenia serii produktu.

W uzasadnieniu GIF podała, że „decyzja została podjęta w związku z faktem, iż nie można wykluczyć niespełnienia wymagań jakościowych produktu w zakresie sterylności".

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, wynikający z faktu prawdopodobieństwem zagrożenia dla życia lub zdrowia.

Osoby, które kupiły już lek powinny natychmiast przestać go używać. GIF ostrzega, że zażywanie zanieczyszczonego medykamentu może być niebezpieczne dla zdrowia.

Wycofany z obrotu medykament możemy zwrócić do apteki.

Sudafed to lek stosowany przy leczeniu kataru. Wskazania do użycia: nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przebiegu przeziębienia, zapalenia zatok, alergicznego nieżytu nosa i kataru siennego.

Komentarze do: Popularny lek na katar wycofany w całym kraju. „Zagrożenie życia lub zdrowia”

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz