Szukaj

Dwa kolejne przypadki nowego koronawirusa we Francji

Podziel się
Komentarze0

W środę francuskie Ministerstwo Zdrowia doniosło o pierwszym we Francji przypadku zarażenia nowym koronawirusem podobnym do SARS, który po raz pierwszy pojawił się na Środkowym Wschodzie siedem miesięcy temu. Ofiarą okazał się 65-letni mężczyzna, który wcześniej przebywał w Dubaju. Teraz władze donoszą, że dwie osoby, które miały kontakt z tym mężczyzną, również zachorowały i przebywają w szpitalach w północnej Francji.Jedną z ofiar jest pacjent, który przebywał z 65-latkiem na tym samym oddziale w szpitalu w Valenciennes, kiedy ten został hospitalizowany pod koniec kwietnia. Drugą ofiarą jest lekarz z tego samego szpitala, który leczył pierwszego zarażonego.

65-latek, który zachorował po powrocie z Dubaju, został przeniesiony do izolatki na oddziale intensywnej opieki w szpitalu w Douai (w pobliżu Lille). Według władz, jego stan jest krytyczny.

Dwie pozostałe ofiary znajdują się w indywidualnych salach w różnych szpitalach na północy kraju: w Lille i w Tourcoing.


Ministerstwo informuje, że obydwaj pacjenci mają objawy, które wymagają specjalistycznej konsultacji. Przeprowadzono już odpowiednie badania, a ich wyniki będą wkrótce podane do wiadomości publicznej.

WHO w tym tygodniu poinformowała, że wyśle swoich ekspertów do Arabii Saudyjskiej, do szpitala w Hofuf, gdzie rozprzestrzenił się ów groźny wirus, zabijając 7 osób według ostatnich danych.

Do tej pory nowym koronawirusem zaraziło się 31 osób (Arabia Saudyjska, Francja, Wielka Brytania, Katar, Jordania, Zjednoczone Emiraty Arabskie...), a 18 zmarło.

Groźny wirus należy do tej samej rodziny, do której zaliczamy SARS, czyli do koronawirusów. SARS dał się poznać w 2003, kiedy spowodował epidemię w Azji, zarażając blisko 8 000 ludzi i zabijając ok. 10% z nich.

Komentarze do: Dwa kolejne przypadki nowego koronawirusa we Francji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz