Szukaj

Co można zrobić, aby zahamować nadmierną konsumpcję alkoholu

Podziel się
Komentarze0

W obliczu niepokojącego wzrostu nadmiernej konsumpcji alkoholu u niektórych mieszkańców kanadyjskiej prowincji Quebec, organizacja Educ’alcool uruchomiła w zeszłym tygodniu nową kampanię uwrażliwiającą. Kampania ta sugeruje odpowiedzialną konsumpcję alkoholu oraz jej definicję.Organizacja Educ’alcool przyjrzała się blisko 200 badaniom na ten temat. Członkowie tej organizacji z Quebeku działali w partnerstwie z innymi grupami kanadyjskimi, o podobnym powołaniu, a efektem tej współpracy jest złota reguła konsumpcji alkoholu.

Kobiety, które chcą uniknąć problemów zdrowotnych długoterminowych powinny ograniczyć swoją konsumpcję do dwóch porcji alkoholu na dzień oraz do dziesięciu w tygodniu. Mężczyźni z kolei powinni respektować inne zasady: trzy szklanki dziennie oraz piętnaście tygodniowo, wyjaśnia Hubert Sacy, dyrektor generalny organizacji Educ’alcool.

Liczby te wydają się dość elastyczne, ponieważ przy okazjach specjalnych Hubert Sacy sugeruje, iż można dorzucić jeszcze jedną porcję alkoholu do tego równania. Jednakże, granica zakłada, iż nie wolno przekraczać pięciu porcji dziennie.


Wzrost konsumpcji

Blisko jeden obywatel Quebeku na czterech pije więcej niż pięć porcji alkoholu na dzień, przynajmniej raz w tygodniu. Jest to w rzeczy samej niepokojąca statystyka, jak stwierdza dyrektor generalny organizacji Educ’alcool.

Przekonany o znaczeniu określenia ilościowego liczby porcji alkoholu, aby wytworzyć dobre zwyczaje życiowe u obywateli Quebeku, Hubert Sacy mówi tak: aby uniknąć uzależnienia alkoholowego, zaleca się całkowicie powstrzymać się przed konsumpcją alkoholu przynajmniej przez jeden dzień w tygodniu.

Dyrektor  generalny organizacji Educ’alcool jest przekonany również, że przekaz ten zostanie dobrze przyjęty przez mieszkańców tej kanadyjskiej prowincji.

Kiedy zapytujemy mieszkańców Quebeku na temat konsumpcji alkoholu i znajomości reguł, okazuje się, że 96% z nich bardzo dobrze zna nasze hasło: Umiarkowanie ma o wiele lepszy smak. Ale czy tak naprawdę wiedzą oni co kryje się za słowem „umiarkowanie”?, zastanawia się Hubert Sacy.

Organizacja Educ’alcool ma więc wręcz obowiązek wyjaśnić tę sprawę, stwierdził dyrektor generalny tego stowarzysznia.

Reguły umiarkowanej konsumpcji alkoholu, zaproponowane przez organizację, zostaną więc zawieszone w 70 barach i restauracjach w Montrealu, na 200 tego typu placówek w calej prowincji. Quebec liczy 31 880 licencjonowanych zakładów alkoholowych.

Komentarze do: Co można zrobić, aby zahamować nadmierną konsumpcję alkoholu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz