Szukaj

Ciężkie wyzwanie: dwa dni w tygodniu bez alkoholu

Podziel się
Komentarze0

Eksperci brytyjscy stwierdzają, że ludzie powinni nie pić alkoholu przynajmniej dwa dni w tygodniu. Ciężko jest ustalić z całą pewnością dokładną zalecaną konsumpcję alkoholu, ponieważ każda osoba reaguje inaczej na ten produkt.Mimo że mężczyźni nie powinni przekraczać trzech porcji alkoholu dziennie, a kobiety dwóch porcji alkoholu dziennie, to brytyjska komisja parlamentarna nauki i technologii dorzuca jeszcze, że powinniśmy mieć co najmniej dwa dni abstynencji alkoholowej tygodniowo.

Wiemy, że w Zjednoczonym Królestwie żyje 1 500 000 osób uzależnionych od alkoholu, którzy piją codziennie. Jeżeli więc uda ci się zrobić dwudniową przerwę w piciu alkoholu w ciągu tygodnia, jest to bardzo dobry wskaźnik tego, że prawdopodobnie nie jesteś uzależniony, jak wyjaśnia Sir Ian Gilmore w wywiadzie dla BBC.


Trzeba bardzo zwracać uwagę na to, co popycha daną osobę do picia alkoholu, podkreśla jeszcze wyjaśnia Sir Ian Gilmore, który jest również lekarzem. Czy jest to prosta przyjemność, czy też niezbędna czynność pozwalająca stawić czoła jakiejś trudnej sytuacji? Czy odczuwasz potrzebę picia już od rana, aby być w dobrej formie przez cały dzień?

Ilość wypijanego alkoholu, nawet jeśli powinna być brana pod uwagę, nie mówi wszystkiego na temat uzależnienia, dodaje jeszcze doktor Patrick Fouillard.

Dlatego też, zalecenia mogą budzić poważne zapytania na temat zwyczajów konsumpcji na łonie populacji, ale dla każdej osoby ilość określana jako rozsądna może się zmieniać.

Poza tym, niekoniecznie trzeba być alkoholikiem, aby umrzeć z powodu raka, albo z powodu choroby sercowo-naczyniowej, związanej z nadmierną konsumpcją alkoholu.

Komentarze do: Ciężkie wyzwanie: dwa dni w tygodniu bez alkoholu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz