Szukaj

Choroba polio, wkrótce wyeliminowana w Indiach?

Podziel się
Komentarze0

Według ministra zdrowia w Indiach, choroba polio wkrótce zostanie całkowicie wyeliminowania z tego kraju. Tego roku, naliczono bowiem tylko ... jeden przypadek, w porównaniu do 39 z 2010 roku. A to oznacza, jak powiedział hinduski minister zdrowia, że cel prawie został osiągnięty.Jak podaje minister Ghulam Nabi Azad, nie bez radości, według danych, które ma do dyspozycji rząd Indii, choroba polio ma się bardzo wyraźnie wycofywać z  tego kraju.

W 2011 roku, jeden jedyny przypadek tej choroby, spowodowany przez wirusa atakującego układ nerwowy, zdaje się o tym poświadczać: przypadek ten został stwierdzony w stanie Bengal Zachodnii.

Tytułem porównania, w roku 2010 naliczono 39 takich przypadków, a w 2009 – 750. Postęp więc jest znaczny.

Statystyki te są bardzo obiecująca, tym bardziej, iż żaden nowy przypadek się nie pojawił, wliczając w to także stany zazwyczaj najbardziej dotknięte, takie jak Uttar Pradesh na północy i Biliar na wschodzie.

Zobacz również:Według ministra zdrowia, rezultat ten jest w rzeczywistości owocem szerokiego programu mającego na celu eliminację choroby. Program ten jest prowadzony przez rząd. Szczepionka podawana drogą doustną, w wielu dawkach, przez pierwsze lata życia, odegrała również bardzo ważną rolę w tym spadku zachorowalności.

Dlaczego jest to ważna nowina?

Ponieważ choroba polio, nazywana również chorobą Heinego-Medina, nagminnym  paraliżem dziecięcy, albo jeszcze poliomelitem, jest zdolna do sparaliżowania dziecka na resztę życia, w ciągu zaledwie kilku godzin.

Mimo tych zauważalnych potępów, minister Ghulam Nabi Azad jednakże nawołuje do czujności: nie jest wykluczone, że polio pojawi się znów. Rząd przewiduje więc leczenie całkiem nowego przypadku jako przypadku bardzo pilnego i zagrażającego zdrowiu publicznemu.

Tak samo, Indie uruchomiły program zaostrzonego nadzoru, w stanach graniczących z Pakistanem, Nepalem i Chinami, po pojawieniu się nowych przypadków paraliżu w tych krajach.

Aktualnie, polio jest w dalszym ciągu uważana za chorobę endemiczną w czterech krajach: Afganistan, Indie, Pakista, Nigeria.

Komentarze do: Choroba polio, wkrótce wyeliminowana w Indiach?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz