Szukaj

Choroba Creutzfeldta-Jakoba: dwa nowe przypadki w ciągu miesiąca

Podziel się
Komentarze0

Nowy przypadek choroby Creutzfeldta-Jakoba został zasygnalizowany we Francji, jak stwierdza ostatni raport narodowej sieci nadzorującej tę chorobę. Tym samym, całkowita liczba odnotowanych przypadków od 1996 roku podniosi się do 27.Najnowszy przypadek stwierdzono w dniu 12 czerwca 2012 roku.

Jak uważa dr Stephane Haik, neurolog w sieci Cellule nationale de référence des maladies de Creutzfeldt-Jakob, na tę chwilę nie ma powodów do niepokoju. Jego zdaniem, te późne przypadki są po prostu echem wysokiego zagrożenia chorobą Creutzfeldta-Jakoba w latach 90 XX wieku.


Francuski specjalista wyjaśnia - Choroba Creutzfeldta-Jakoba to jednostka chorobowa, która charakteryzuje się długim okresem inkubacji. I to właśnie dlatego możliwe jest, iż w kolejnych latach będą pojawiać się nowe rzadkie przypadki, które wcale nie oznaczają drugiego szczytu epidemii. Wręcz przeciwnie, jest to koniec epidemii.

Na dzień dzisiejszy, wyjaśnia komunikat Cellule nationale de référence des maladies de Creutzfeldt-Jakob, nie ma również żadnych szczególnych środków ostrożności, które należy podjąć, aby uniknąć zarażenia.

Komentarze do: Choroba Creutzfeldta-Jakoba: dwa nowe przypadki w ciągu miesiąca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz