Szukaj

Arabia Saudyjska: 5 osób zmarło w wyniku zarażenia wirusem podobnym do SARS

Podziel się
Komentarze0

Ministerstwo Zdrowia Arabii Saudyjskiej poinformowało w ubiegłym tygodniu o zgonie 5 osób zarażonych nową postacią koronawirusa podobnego do SARS, do których doszło we wschodniej prowincji królestwa. Ten szczep wirusowy jest wyjątkowo zjadliwy.Powoduje bardzo szybką niewydolność nerkową, której towarzyszą różne objawy ze strony układu oddechowego w przebiegu infekcji zespołu ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej (SARS), czyli suchy kaszel i trudności oddechowe.

Po raz pierwszy nowy koronawirus został odkryty w 2012, również w Arabii Saudyjskiej. Do dziś odnotowano 16 zgonów z jego powodu w Jordanii, w Zjednoczonym Królestwie oraz w Niemczech.


W obliczu mało znanego wirusa władze Arabii Saudyjskiej wdrożyły wszelkie możliwe działania prewencyjne.

Na tę chwilę WHO ma niewiele informacji na temat nowego koronawirusa oraz jego transmisji. Dlatego organizacja nawołuje do zachowania czujności odnośnie tej ciężkiej infekcji układu oddechowego.

Międzynarodowa grupa ekspertów pracuje teraz nad odnotowanymi przypadkami w krajach, w których do nich doszło, aby ocenić sytuację i doprecyzować zalecenia.

Ostatnia epidemia SARS, do której doszło w 2003, dotknęła ok. 8000 osób i zabiła ok. 10% z nich.

Komentarze do: Arabia Saudyjska: 5 osób zmarło w wyniku zarażenia wirusem podobnym do SARS

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz