Szukaj

Arabia Saudyjska: 13 nowych przypadków nowego koronawirusa podobnego do SARS

Podziel się
Komentarze0

W Arabii Saudyjskiej odnotowano 13 kolejnych przypadków zarażeń nowym typem koronawirusa, który pojawił się w Zatoce, a następnie przedostał się do Wielkiej Brytanii i Francji. Siedem osób z 13 zarażonych zmarło, poinformowała w swoim komunikacie WHO.W sumie, do tej pory w Arabii Saudyjskiej zarejestrowano 23 przypadki nowego koronawirusa, w Katarze 2, w Jordanii 2, w Wielkiej Brytanii 2, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 1. Francja doniosła o pierwszej infekcji w środę.

Ostatnia seria zarażeń w Arabii Saudyjskiej była ograniczona do Al Ahsa we Wschodniej Prowincji, a wszyscy zarażeni byli już wcześniej chorzy, jak poinformował dr Jafar al-Tawfiq, specjalista od chorób zakaźnych.


Kierownictwo szpitala Al-Moosa w Hofuf w Ahsa, gdzie leczeni są pacjenci, odmawia komentarza.

Rzecznik WHO Glenn Thomas powiedział w środę: - Władze saudyjskie organizują misję wspólnie z WHO, która podejmie badania nad ostatnim ogniskiem infekcji w Hofuf.

Państwowa agencja informacyjna Arabii Saudyjskiej donosi, że saudyjskie Ministerstwo Zdrowia określa sytuację jako „nie dającą powodów do niepokoju”. Ministerstwo podjęło wszelkie możliwe działania, aby zapobiec dalszym zarażeniom.

Do tej pory na całym świecie potwierdzono laboratoryjnie 30 przypadków zarażeń nowym koronawirusem podobnym do SARS. 18 osób zmarło, według informacji, które WHO gromadzi od września 2012.

Komentarze do: Arabia Saudyjska: 13 nowych przypadków nowego koronawirusa podobnego do SARS

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz