Szukaj

Alkohol uszkadza pamięć u młodych dorosłych

Podziel się
Komentarze0

Alkohol ma szkodliwe działanie na mózg, wliczając w to także młodych dorosłych. Znamy już dobrze szkodliwe działanie alkoholu dla naszego zdrowia, ponieważ zwiększa on ryzyko wypadków, ale należy również wiedzieć, że alkohol uszkadza także bardzo poważnie mózg, a to dotyczy nawet bardzo młodych, 18-letnich ludzi.Dobrze podlane wieczorki sprawią, że nie tylko zapomnicie to, co robiliście poprzedniego dnia. Alkohol bowiem oddziaływuje również na pamięć długoterminową, a także na umiejętność uczenia się, według pewnego badania hiszpańskiego, o którym donosi Alcoholism: Clinical and Experimental Research.


Badanie to pokazuje, że nadmierna konsumpcja alkoholu dotyka regionu mózgu znanego pod nazwą hipokamp, czyli strefę związaną z pamięcią i uczeniem się, a która jest bardzo wrażliwa na toksyczne działanie.

Dlatego też, jak zaobserwowali hiszpańscy badacze, u uczestników badania pojawiła się destrukcja pamięci długoterminowej oraz spadek zdolności uczenia się nowych informacji werbalnych.

Napoje alkoholowe więc w efekcie końcowym wpływają na całość życia codziennego ludzi, wliczając w to także młodych dorosłych, którzy przecież od alkoholu nie stronią.

Komentarze do: Alkohol uszkadza pamięć u młodych dorosłych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz