Szukaj

Psucie zęba od korzenia objawy

Odpowiedz w wątku
Adam789
Adam789 30-03-2016 12:10

Byłem niedawno u dentysty na kontroli, nie stwierdził on u mnie żadnych problemów, powiedział, że moje zęby wyglądają na zdrowe jak u mało kogo. Jednak mnie od dwóch dni boli ząb trzonowy, tak jakby 'pod spodem'. Czy to możliwe, że psuje mi się ząb od korzenia? Jakie byłyby tego objawy?

Sylwusia333
Sylwusia333 30-03-2016 14:07

Jeśli ząb psuje się od środka, można to zauważyć po zrobieniu rentgena - na zdjęciu powinien być widoczny stan zapalny. To chyba jedyny sposób, żeby się dowiedzieć na 100%. Trudno stwierdzić, czy ząb pobolewa Cie od tak, czy jest to cos poważniejszego. Jeżeli ból się nasili i spuchnie Ci w tym miejscu buzia, może okazać się, że twoje podejrzenia są słuszne.

Brian9
Brian9 04-04-2016 10:16

Poproś swojego dentystę o skierowanie na prześwietlenie, albo po prostu zmień specjalistę. Jeśli ząb faktycznie psuje się od korzenia, a objawy takiego wewnętrznego bólu mogą na to wskazywać, może okazać się, że trzeba będzie otworzyć zęba i wykonać leczenie kanałowe - ani to przyjemne, ani tanie... Miałem robione kilka razy - u mnie bez znieczulenia ani rusz, a po zabiegu ząb jest obolały i taki jakiś 'swędzący'.

Sinister
Sinister 12-04-2016 15:57

Czasami zdarza się, że ząb zaczyna się psuć od korzenia, więc na zewnątrz nic nie widać. Warto wtedy udać się do dentysty, który powinien dać skierowanie na rentgen zęba. Jest to najskuteczniejsza metoda zaobserwowania czy ząb zaczął się psuć już od korzenia. Dlatego jeśli odczuwasz ból, ale nie widzisz w nim żadnej dziurki, to lepiej z tym problemem udać się do specjalisty.

goblinek
goblinek 25-04-2016 13:09

Ząb zaczyna psuć się od korzenia w wyniku zaniedbanej próchnicy i głównym tego objawem jest ból. Warto wiedzieć, że psucie zęba od korzenia nie musi oznaczać od razu jego wyrywania. Najczęściej, po diagnozie, do której konieczne jest wykonanie rentgena, robi się leczenie kanałowe - długie i droższe niż zwykle, ale zawsze lepiej zachować zęba.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Ubierz się w piękny uśmiech"