Szukaj

Kuracja olejkiem z drzewa herbacianego

Podziel się
Komentarze0

Olejek z drzewa herbacianego to jeden z najpopularniejszych olejków eterycznych. Dzięki swoim antygrzybicznym i antybakteryjnym właściwościom znalazł on wiele niezwykłych zastosowań.  Jest wyjątkowo skuteczny, kiedy używa się go do zabiegów kosmetycznych lub do leczenia schorzeń i chorób skóry. Oto parę przydatnych sugestii w jakich sytuacjach można go wykorzystać.

Kuracja olejkiem z drzewa herbacianego

Oczyszczanie i łagodzenie podrażnień

Olejek z drzewa herbacianego jest bardzo skuteczny w leczeniu dolegliwości skórnych.  Jest naturalnym lekiem na wszelakie stany zapalne i infekcje. Wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku, małych skaleczeń, opryszczki a także czyraków. W przypadku trądziku, ten eteryczny olejek działa tak samo dobrze jak powszechnie stosowane środki medyczne z zawartością nadtlenku benzoilu. Jego działanie jest wolniejsze, ale za to bardziej długotrwałe i efektywne. Używa się go w bardzo prosty sposób. Wystarczy wymieszać parę kropel olejku z 20 – 40 kroplami wyciągu wodnego z oczaru wirginijskiego, a następnie tak otrzymaną maść należy delikatnie rozprowadzić na obszarze dotkniętym trądzikiem. Aby kuracja była skuteczna najlepiej powtarzać tę czynność raz lub dwa razy dziennie. Należy zwrócić uwagę na to, aby nie nadużywać tego naturalnego leku oraz unikać nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, ponieważ olejek z drzewa herbacianego jest wyjątkowo wrażliwy na promieniowanie UV. Olejek jest również bardzo skuteczny w leczeniu dokuczliwego owrzodzenia skóry, opryszczki i czyraków. Dzięki swoim antyseptycznym właściwościom pomaga zredukować możliwość wystąpienia infekcji, sepsy oraz rozkładu skóry. Stosuje się go bezpośrednio na ranę parę razy dziennie.

Zabiegi pielęgnacyjne

Każda kobieta, która lubi rozpieszczać swoje ciało, powinna sięgnąć po aromatyczne i naturalne  olejki eteryczne. Olejek z drzewa herbacianego jest składnikiem wielu kosmetyków. Może być używany jako płyn do demakijażu, nawilżacz do skórek, a także środek przeciwko grzybicy paznokci u stóp. Jeżeli stosuje się go jako płyn do demakijażu należy zmieszać w czystym słoiczku ¼ filiżanki oleju rzepakowego z 10 kroplami olejku z drzewa herbacianego. Następnie nakłada się go na płatek kosmetyczny, delikatnie ściera makijaż oraz spłukuje twarz ciepłą wodą. Ten kosmetyk doskonale nadaje się dla kobiet o skórze normalnej lub suchej. Kolejnym zadaniem, z którym można sobie poradzić przy pomocy olejku z drzewa herbacianego, są uszkodzone skórki przy paznokciu. Aby je wyleczyć należy zastosować prostą mieszankę zrobioną z 10 kropli olejku z drzewa herbacianego, 10 kropli olejku lawendowego oraz jednej łyżki stołowej oleju jojoba oraz oleju z awokado. Tak przygotowany środek wmasowuje się w skórki, w celu ich zmiękczenia i odbudowania. Jeżeli borykamy się również z problemem grzybicy paznokci u stóp, wystarczy nałożyć parę kropel olejku na miejsca zaatakowane tym schorzeniem. Zabieg ten wykonuje się regularnie przez trzy miesiące lub do czasu, gdy grzybica zostanie całkowicie usunięta.

Zastosowanie lecznicze

Olejek z drzewa herbacianego pomaga także w takich schorzeniach jak ospa wietrzna oraz łuszczyca. Gdy używa się go do leczenia ospy wietrznej należy wymieszać ze sobą jedną łyżkę stołową oliwy z oliwek z paroma kroplami olejku. Otrzymany lek wmasowuje się w zmiany skórne parę razy dziennie. W przypadku łuszczycy można zastosować ten sam środek, gdyż łagodzi on podrażnienia i redukuje swędzenie. Nakłada się go parę razy dziennie bezpośrednio na zmieniony obszar.

Olejek z drzewa herbacianego to wspaniały lek na wiele dolegliwości. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym, antybakteryjnym i antygrzybicznym skutecznie zwalcza rozmaite choroby skóry.  Za jego pomocą można poradzić sobie z grzybicą paznokci i stóp oraz zadbać o piękne skórki. Ponadto może być stosowany jako kosmetyk lub środek do walki z trądzikiem. Kuracja olejkiem z drzewa kosmetycznego jest nie tylko efektywna, ale i przyjemna, ze względu na jego charakterystyczny zapach.

Autor: Beata Bryk

Komentarze do: Kuracja olejkiem z drzewa herbacianego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz