Szukaj

Złość w internecie: czujesz się lepiej?

Podziel się
Komentarze0

Jak do tej pory niezbyt wiele wiemy na temat emocjonalnych konsekwencji i wartości wyrażania gniewu w internecie. Tak zwane rant-sites, czyli specjalnie utworzone strony pozwalające na anonimowe wylanie wszystkich zebranych żalów i złości, przyciągnęły uwagę naukowców z University of Wisconsin-Green Bay.Prace ukazały się w magazynie Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking.

Badacze zainteresowali się przede wszystkim tym, jak czują się ludzie po przeczytaniu i napisaniu pełnych gniewu postów oraz jak wpływa na nich takie zachowanie.

Artykuł zatytułowany „Anger on the Internet: The Perceived Value of Rant-Sites”, którego autorem jest dr Ryan Martin, przedstawia rezultaty dwóch przeprowadzonych badań.

Jedno z nich skupiło się na określeniu, czy ludzie, którzy wylewają swoją złość w internecie, czują się po tym spokojniejsi czy jeszcze bardziej rozgniewani. Drugim celem tego badania było przekonanie się, czy ludzie, którzy często korzystają z rant-sites mają więcej problemów związanych z gniewem.


Kolejne z badań oceniało reakcje emocjonalne ludzi na czytanie i pisanie tego typu postów: większe bądź mniejsze poczucie szczęścia, większy bądź mniejszy gniew.

Dr Brenda K. Wiederhold, redaktor naczelna Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking, mówi: - Obydwa badania zdają się wskazywać, że zarówno pisanie, jak i czytanie rant-sites to niezdrowe praktyki. Można sądzić, że osoby korzystające z tego typu stron, nie radzą sobie z wyrażaniem złości w świecie rzeczywistym. Kolejne badania powinny skupić się nie tylko na rant-sites, ale także na innych stronach społecznościowych.

Komentarze do: Złość w internecie: czujesz się lepiej?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz