Szukaj

Stres może zmienić nam kolor włosów?

Podziel się
Komentarze0

Pracując nad komórkami macierzystymi, które odpowiadają za produkcję melaniny, badacze amerykańscy z Uniwersytetu w Nowym Jorku doszli właśnie do takiego wniosku. Melanina jest pigmentem, który nadaje kolor skórze, włosom i oczom.Amerykanie zaś zdali sobie sprawę z tego, że pod wpływem silnych emocji, szoku czy też stresu, komórki macierzyste odpowiedzialne za produkcję melaniny zaczynają się transformować.

Dalsze badania pokazały, że pod wpływem bardzo silnego stresu melanina obecna we włosach zaczyna migrować do... skóry! A bez tego pigmentu włosy tracą swój kolor!


Dr Mayumi z Uniwersytetu w Nowym Jorku mówi: - Wiemy, że pod wpływem silnego szoku emocjonalnego niektórym osobom przedwcześnie siwieją włosy. Wcześniejsze badania wykazały, że za ten proces częściowo jest odpowiedzialna adrenalina. Wiemy teraz, że ten hormon stresu wpływa też na komórki, które produkują melaninę. A ich migracja z mieszków włosowych do skóry jest nieodwracalna.

Teraz badacze amerykańscy planują rozpocząć pracę nad molekułą, która będzie w stanie zapobiec działaniu stresu na melaninę. Gdyby się udało, moglibyśmy na dłużej zachować naturalny kolor naszej czupryny.

Komentarze do: Stres może zmienić nam kolor włosów?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz