Szukaj

Jak być piękną?

Każda kobieta chce być piękna. Na to pojęcie składa się jednak wiele czynników, bo oprócz piękna zewnętrznego istnieje również piękno wewnętrzne. Piękno to pojęcie bardzo subiektywne. Dobrze wiemy, że ilu ludzi, tyle gustów. Piękno to nie tylko idealna figura i długie blond loki. Każda z nas może czuć się piękną!

Jak być piękną?

Wszystkie gwiazdy są piękne

Na samym początku trzeba uświadomić sobie jedno – gwiazdy Hollywood nie są naturalnie piękne. Być może w ogóle nie są piękne, ale dzięki sztabowi osób zajmujących się ich wizerunkiem, stają się ikonami mody oraz wzorem urody. Filmy, czasopisma, reklamy z udziałem gwiazd są retuszowane na miliony sposobów i przedstawiają nam nierealne postaci, ponieważ nie ma idealnych kobiet. Szczupłe sylwetki z pięknymi piersiami i długimi nogami to komputerowe twory, do których nigdy nie powinnyśmy się porównywać. Kiedy uświadomimy sobie, że kanon piękna serwowany w mediach jest tylko imaginacją, która nie ma odniesień w rzeczywistości, jesteśmy w połowie drogi.

Recepta na piękno

Otóż – nie ma recepty na piękno! Jeśli wasze niskie poczucie wartości wiąże z waszym wyglądem – nie narzekajcie i weźcie się do roboty. Niewiele kobiet rodzi się szczupłymi i pięknymi, ważne jest to, by o siebie dbać. Oczywiście istotna jest odpowiednia dieta – przecież jesteś tym co jesz. Hasło to stało się zmorą kobiet, ale czy nie jest to prawda? Jeśli odżywiasz się zdrowo i lekko, czujesz się lepiej. To nie tylko puste słowa. Chyba nie potwierdzisz, że czujesz się piękna i zwiewna po zjedzeniu pizzy? Fast foody odpadają, trzeba je wyeliminować i nie ma tutaj żadnego ale! To samo dotyczy chipsów oraz większości słodyczy, jednak kostka gorzkiej czekolady jeszcze nikomu zaszkodziła. Naturalne cukry są przede wszystkim o wiele bardziej potrzebne organizmowi, a poza tym dostarczają nam upragnionej słodyczy! Żadna z nas nie chce wyglądać jak hamburger, trzeba więc przestać je jeść.

Jestem brzydka i koniec

Jak często można usłyszeć to zdanie wśród kobiet. Nie ma nic gorszego niż negatywne nastawienie. Zmiana światopoglądu to najważniejsza składowa bycia piękną. Jeśli uważamy się za brzydkie, nie zmienimy zdania choćby Vouge zaprosił nas na sesję zdjęciową. Ustal co Ci się w sobie nie podoba. Włosy? Jeśli długie – zetnij, jeśli krótkie – zrób grzywkę, pofarbuj na czerwono, zrób cokolwiek, co wprowadzi zmianę. Przecież o to właśnie chodzi, jeśli sama nie zaczniesz działać, nic samo się nie stanie. Nie potrafisz się malować? Eksperymentuj. W sieci istnieje setki tutoriali, które dokładnie krok po kroku pokazują co robić, by dobrze wykonać makijaż. Nie potrafisz się ubrać? Zmień radykalnie styl. Chcesz wyglądać jak Anja Rubik, ale nie masz pieniędzy? Wybierz się do second handu! Gwiazdy niejednokrotnie przyznają się, że nie wydają milionów na ubrania, bo w sklepach z tanią odzieżą można znaleźć wszystko.

Uśmiechaj się!

Ponura twarz jeszcze nigdy nikogo nie oczarowała. Uśmiech jest jedną z ważniejszych rzeczy, którą możesz robić by stać się piękniejsza i nic nie kosztuje! Dbaj także o dłonie i stopy – to Twoje wizytówki szczególnie w czasie lata. Nie musisz fundować sobie od razu zabiegów kosmetycznych kosztujących setki złotych. Wystarczy zwykła codzienna pielęgnacja i nawilżanie. Nie wymaga to sporych kosztów. Masz bladą cerę i wstydzisz pokazać się na plaży? Naturalna bladość jest sto razy lepsza niż sztuczna opalenizna z solarium. Żeby móc nabrać kolorów, musisz pokazać się słońcu, nie ma innego wyjścia. Po nabraniu lekkiej naturalnej opalenizny będziesz o wiele bardziej atrakcyjna niż przesuszone dziewczyny z solarium, które wyglądają jak opalane na rożnie.

Pokochaj siebie

Podstawą do tego, by poczuć się lepiej, jest akceptacja siebie. Jeśli sama myślisz o sobie dobrze, inni też będą Cię tak postrzegać. Tak naprawdę to jak wyglądasz jest o wiele mniej ważne niż to, jak się czujesz. Na pewno znasz kogoś, kto pomimo zaawansowanego wieku czuje się jak osiemnastolatek. To właśnie cała tajemnica sukcesu. Poza tym, mężczyźni naprawdę nie przepadają za blond sex bombami. Wygląd jest ważny szczególnie przy pierwszym kontakcie, jesteśmy wzrokowcami, ale czy na tym polega długotrwały związek? Trzeba pamiętać o jednym – piękno przemija. Zawsze. Nie ma od tego wyjątków, starzejemy się i nasz wygląd się zmienia. Za to nasza osobowość może być piękna przez całe życie, dlatego to ją głównie powinniśmy pielęgnować.

Aleksandra Socha

Komentarze do: Jak być piękną?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz