Szukaj

Polski lek stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji liderem na rynku

Maxigra - produkowany przez firmę farmaceutyczną Polpharma - polski lek stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji, otrzymał tytuł „Innowacja Roku 2009”. Ideą organizowanego przez Stowarzyszenie FORUM BIZNESU konkursu „Innowacja roku” jest wyłanianie innowacyjnych, nowoczesnych oraz oryginalnych wyrobów i technologii. Maxigra powstała dzięki współpracy zespołu naukowców z warszawskiego Instytutu Farmaceutycznego z firmą farmaceutyczną Polpharma.Dzięki pracom badawczym prowadzonym przez zespół Prof. Osmana Achmatowicza, opracowana została alternatywna metoda syntezy substancji czynnej leku (cytrynianu syldenafilu). W oparciu o nią w 2007 roku został wprowadzony na rynek pierwszy polski produkt leczniczy oparty na syldenafilu, wspomagający erekcję, a zarazem pierwszy preparat odtwórczy syldenafilu w UE.

Maxigra to przykład owocnego współdziałania przemysłu ze światem nauki, a także innowacyjnego myślenia, począwszy od prac laboratoryjnych, przez wdrożenie do produkcji, po edukację społeczeństwa w dziedzinie zdrowia seksualnego.

Już po pierwszych 2 miesiącach obecności na rynku Maxigra została liderem wśród leków na zaburzenia erekcji i niezmiennie utrzymuje tę pozycję.

Wpływ na to ma m.in. korzystna dla pacjenta cena. Jest to również rezultat innowacyjnych metod komunikacji z pacjentami oraz prowadzonego przez Polpharmę programu edukacyjnego (Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego). - Poprzez konsekwentnie prowadzoną edukację w zakresie zdrowia seksualnego oraz poprzez innowacyjny sposób komunikacji, wykorzystujący nowoczesne kanały dotarcia, takie jak strony internetowe i serwisy społecznościowe, można zmieniać świadomość pacjentów i przełamywać bariery. W przypadku preparatów na zaburzenia erekcji, barierę tę stanowi wstyd - twierdzi Rafał Prażanowski, Kierownik Działu Alternatywnej Komunikacji Marketingowej, Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o. o.


Po dwóch latach widać znaczące zmiany w świadomości Polaków dotyczące zdrowia seksualnego. Większa liczba pacjentów zdaje sobie sprawę ze swoich problemów i zgłasza się z nimi do lekarza. Dla porównania, rynek leków stosowanych w zaburzeniach erekcji, przed pojawieniem się Maxigry, rósł w ciągu roku o 2 proc., a od wprowadzenia tego leku w 2007 r. o ponad 20 proc. (Źródło: IMS Dataview, luty 2009).

Obecnie Maxigra ma ponad 60-proc. udział wśród preparatów na zaburzenia erekcji wydawanych na receptę. (Źródło: IMS National Weekly Data, tydzień 15, 2009).

*******
Konkurs Innowacja Roku organizowany jest od trzech lat pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Centrum Innowacji FIRE. Kierowany jest do firm, instytucji oraz organizacji działających na polskim rynku. Jego celem jest promocja idei innowacyjności, nowoczesnych, unikalnych oraz oryginalnych rozwiązań oraz stymulowanie przedsiębiorstw w kierunku rozwoju innowacyjnej myśli technologicznej. To również wyszukiwanie oraz typowanie innowacyjnych wyrobów i technologii, nagradzanych później certyfikatem „Innowacja Roku".


Komentarze do: Polski lek stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji liderem na rynku (1)

marusia
marusia 03-12-2009 21:28

maxigra

1

no to gratulacje dla polskiej maxigry:)... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze