Szukaj

Obcisłe dżinsy noszone przez mężczyzn powodują problemy zdrowotne

Podziel się
Komentarze0

Zgodnie z nowymi badaniami przeprowadzonymi na grupie 2 000 Brytyjczyków, okazuje się, że obcisłe jeansy mogą powodować zakażenia dróg moczowych, skręcenie jąder, osłabienie pęcherza i inne długoterminowe skutki zdrowotne.Badania prowadzone przez TENA Men mówią, że pomimo mody na obcisłe jeansy panującej wśród celebrytów (m.in. Jude Law, Russell Brand i Joey Essex), 10% z badanych mężczyzn mówiło o doświadczeniu efektu ubocznego spowodowanego noszeniem tego typu spodni.

Dr. Hilary Jones, ambasador marki TENA i rzecznik prasowy kampanii tłumaczy: ,,Noszenie przez mężczyzn ciasnych lub źle dopasowanych spodni bądź obcisłej bielizny przez dłuższy czas, może doprowadzić do zakażenia dróg moczowych, obniżonej liczby plemników, jak i infekcji grzybiczej. Widziałem kilka przypadków przekręconych jąder spowodowanych właśnie noszeniem zbyt obcisłych spodni. Mam radę, by nie przekładać mody nad zdrowie i zawsze czuć cię komfortowo w spodniach, które nosimy.”

Wyniki badań pokazały, że 50% mężczyzn noszących obcisłe jeansy odczuwa niewygodę w okolicach pachwiny, ponad 25% doświadczyło problemów z pęcherzem, a 1 na 5 badanych miał skręcone jądra.


Ponadto, 1 na 4 mężczyzn nosi regularnie obcisłe spodnie, ponieważ chce dobrze wyglądać, bądź pokazać, że ciągle może pozwolić sobie na zakładanie ich. Wygląd modny i elegancki, zamiast poczucia wygody, wybiera 40% z ankietowanych, a 30% stwierdza, że odczuwa dyskomfort, gdy nosi obcisłe spodnie.

Zespół badawczy odkrył, że 1 na 7 badanych, którzy regularnie ubierali takie jeansy, nie potrafiło podać odpowiedniego dla nich rozmiaru.

James Colema, który ma 27 lat i jest kierownikiem handlowym w Londynie, doświadczył problemów z pęcherzem w następstwie noszenia obcisłych jeansów.

Jak mówi: ,,Swoją pierwszą parę wąskich spodni kupiłem, ponieważ były modne. Ostatnio przeprowadziłem się do Londynu, gdzie na każdej ulicy czujesz się jak na wybiegu, tak więc też chciałem dobrze wyglądać. Moi znajomi żartowali, że wyglądam jak ktoś wyjęty ze Ściganych lub jak członek boysbandu One Direction, ale ja tego nie zauważałem. Na początku nie miałem żadnych problemów i czułem się dobrze, ale koledzy z pracy mówili, że moje nogi wydają się być w nich zabawnie długie. Potem zacząłem odczuwać dyskomfort, gdy je nosiłem, szczególnie podczas siadania. Sam zauważyłem, że zacząłem chodzić do toalety częściej niż zwykle, co było dość denerwujące. Nie zawracałem sobie głowy pójściem do lekarza, ponieważ to jest coś, do czego nie chcesz się przyznać i nigdy nie przyszłoby mi na myśl, że może to być spowodowane noszeniem zbyt obcisłych jeansów. Odkąd przeprowadziłem się do Londynu, jeżdżę więcej na rowerze, więc zdecydowałem pozbyć się tych wąskich spodni. Od tego czasu nie mam już tych problemów.”

Komentarze do: Obcisłe dżinsy noszone przez mężczyzn powodują problemy zdrowotne

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz