Szukaj

Międzynarodowy Dzień Seksu

Podziel się
Komentarze0

Każdy z nas wie, że istnieje Dzień Matki, Dzień Dziecka czy Dzień Ojca. Niewiele jednak osób wie o tym, że istnieje też Dzień Seksu, który bez którego nie byłoby świąt wymienionych powyżej. W 2003 Rada Tradycji Unii Europejskiej wyznaczyła datę 7 czerwca jako Międzynarodowy Dzień Seksu. Biorąc pod uwagę fakt, iż w krajach europejskich coraz częściej występuje zbyt niski przyrost naturalny dzień poświęcony seksowi jest jak najbardziej potrzebny.Pragną więc przypomnieć o nim organizatorzy kampanii społecznej „Z miłości dla Związku”, mającej na celu edukację społeczeństwa na temat powodów zaburzeń erekcji, ich leczenia i zapobiegania im. Schorzenia tego typu mogą być jednym z czynników zaniku życia seksualnego w związku.

Według znanego seksuologa dr Andrzeja Depko Mamy duży problem z rozmawianiem o problemach łóżkowych. Zaledwie 30% par rozmawia ze sobą o kłopotach z życiem seksualnym, gdy takie pojawią się w ich związku. Brak edukacji seksualnej w okresie dojrzewania powoduje, że nie umiemy się otworzyć, rozmawiać o problemach, wstydzimy się ich i jesteśmy zablokowani."

Nieumiejętność rozmawiania na temat seksu to problem wielu Polaków. A źle pojęty wstyd może skutecznie zniweczyć otwartość i dzielenie się problemami nawet w, pozornie dobrze funkcjonujących, związkach. Dzień Seksu powinien być więc dniem dialogu między partnerami na tematy łóżkowe, również te związane z zaburzeniami życia seksualnego takimi jak kłopoty z erekcją. Seks jest spoiwem związku, sposobem na zbudowanie bliskości między partnerami, dlatego warto dbać o to, by móc cieszyć się nim jak najdłużej.

Zobacz również:Badania epidemiologiczne wskazują, że problem zaburzeń erekcji dotyczy około 10 % męskiej populacji. W Polsce jest ich około 2,6 mln. Ponieważ narasta liczba nowych zachorowań na cukrzycę, choroby układu krążenia, choroby układu moczowego i depresje wzrasta tym samych liczba przypadków niedyspozycji erekcyjnej u mężczyzn." - zauważa dr Depko podkreślając, że tak jak w przypadku innych chorób, w momencie zauważenia u siebie dysfunkcji erekcyjnej mężczyzna niezwłocznie powinien udać się do lekarza, ponieważ może być ona konsekwencją wielu niebezpiecznych chorób takich jak cukrzyca czy choroby krążenia. Warto więc rozmawiac o seksie i przełamywać krępujące tematy, aby życie seksualne stało się źródłem przyjemności a nie frustracji i nieporozumień. Świętujmy więc Dzień Seksu!

Prezent dla taty

Komentarze do: Międzynarodowy Dzień Seksu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz