Szukaj

Erekcja przez stymulacje seksualną

Erekcja spowodowana przez stymulację może być wywołana rożnymi metodami. Najczęściej powstaje ona w mózgu poprzez bodźce zmysłowe bądź też poprzez pobudzenie erogennych sfer ciała. Erekcja powstała w mózgu zwana jest psychogenną zaś przez stymulacje genitaliów odruchową. Te dwie formy są ze sobą powiązane, gdyż zazwyczaj w stymulacji seksualnej biorą udział wszystkie zmysły.

Erekcja przez stymulacje seksualną

Stymulacja psychogenna

Wszelkie informację odbierane przez zmysły, czyli za pomocą oczu, nosa, uszu docierają do mózgu jako wiadomość o podłożu seksualnym, co powoduję reakcję w postaci wystąpienia pobudzenia seksualnego i doprowadzenia do erekcji. W czasie takiego pobudzenia uaktywnia się centrum odpowiedzialne za pobudzanie w mózgu. Stymulacja psychogenna zazwyczaj wywoływana jest poprzez oglądanie filmów, gazet o zabarwieniu erotycznym jak i również poprzez słuchania zmysłowego głosu czy też czując zmysłowy zapach. Jednak nie jest to jedyna możliwość pobudzenia psychogennego. Nawet poprzez wyobrażanie sobie scen erotycznych może doprowadzić do erekcji, nie konieczny jest wtedy żaden zewnętrzny bodziec.

Gdzie występują obszary odpowiedzialne za podniecenie?

Obszary takie jak już powyżej zostało wspomniane znajdują się w mózgu, a dokładniej w dolnej części kory i w uszypułowanym płacie prawej półkuli  oraz w zakręcie lewej półkuli mózgowej.  Do niedawna sfery te nie były znane. Dopiero po przeprowadzeniu odpowiednich badań można było stwierdzić, która część mózgu bardziej reaguje na pobudzenie seksualne.

Centrum pobudzenia seksualnego leży przede wszystkim w korze mózgu, zaś erekcja jest kierowana przez róg Amona i podwzgórze. Informacja o podłożu erotycznym dociera do mózgu gdzie jest analizowana i tworzona odpowiedź na dany bodziec. Centrum erekcji w podwzgórzu powoduje, że zostają aktywowane inne centra odpowiedzialne za wzwód prącia.

Oczywiście mężczyźnie mogą tłumić powstanie wzwodu tak, aby w nieodpowiednim momencie się on nie pojawił. Choć czasem może się to nie udać z powodu otaczających nas dookoła bodźców erotycznych.

Stymulacja odruchowa

Kolejnym rodzajem pobudzenia seksualnego jest stymulacja wywołana poprzez dotykanie zewnętrznych  narządów płciowych. U mężczyzn jawi się to poprzez stymulacje własnego członka, który jest wyposażony w wiele wrażliwych nerwów. W czasie takiego pobudzenia nerwy wysyłają sygnał o podnieceniu do rdzenia kręgowego gdzie pobudzone zostaje centrum erekcyjne a potem nerwy w prąciu i dochodzi do wzwodu. Część takich sygnałów przesyłana jest do mózgu, co powoduje wywołanie stanu poczucia błogiej przyjemności.

Czasami taka stymulacja występuje przy użyciu różnych narzędzi. Szczególnie w dzisiejszym świecie pełnym wszelakiego rodzaju zabawek erotycznych. Erekcja poprzez stymulację seksualną jest też zwana samozaspakajaniem bądź też masturbacją. Oczywiście takie pobudzanie jest rzeczą wstydliwą oraz budzącą wiele kontrowersji w społeczeństwie. Takie samozaspakajanie może doprowadzić do zaburzeń życia seksualnego oraz stanowić problem natury psychologicznej.

Komentarze do: Erekcja przez stymulacje seksualną

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz