Szukaj

Choroba Parkinsona a zaburzenia seksualne u mężczyzny

W poniższym artykule skupimy się na wpływie Parkinsona na zaburzenia seksualne. Na wstępie przyjrzymy się bliżej tej chorobie. Parkinson to schorzenie powoli, samoistnie postępującego zwyrodnienia ośrodkowego układu nerwowego. Choroba ta najczęściej występuje między czterdziestym a sześćdziesiątym rokiem życia, ale zdarza się też u osób młodszych.

Choroba Parkinsona a zaburzenia seksualne u mężczyzny

Nazwa schorzenia wzięła się od londyńskiego lekarza Jamesa Parkinsona, który jako pierwszy opisał tą chorobę.

Czynniki ryzyka wystąpienia choroby

Czynniki ryzyka wpływające na możliwość wystąpienia choroby:

  • Wiek
  • Płeć - znacznie częściej chorują mężczyźni niż kobiety.
  • Dziedziczność
  • Działanie pestycydów

Objawy Parkinsona

Objawy Parkinsona pojawiają się stopniowo wraz z postępem choroby. Częstym objawem jest drżenie rąk, poza tym chory ma coraz mniej energii lub czuć się osłabionym.Rozwój choroby i miejsce w jakim się rozwija a mianowicie ośrodkowy układ nerwowy ma wpływ na kłopoty z potencją. Stres ,depresja i zniechęcenie bardziej niż czynniki bezpośrednio związane z chorobą wydają się mieć największy wpływ na występowanie zaburzeń seksualnych. Dlatego na początek warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy terapeuty.

Obecnie dostępne są terapie, które pomogą Ci uporać się z problemem. Ważne abyś skonsultował się z lekarzem, który dobierze odpowiednią formę leczenia dla Ciebie. Pomocne może okazać się również skonsultowanie z grupami wsparcia osób chorych na Parkinsona i ich rodzin. Ponadto porozmawiaj szczerze i otwarcie z własnym partnerem. Opowiedz mu o swoich obawach i problemach. Na pewno zbliży was to do siebie i zacieśni relacje. A Tobie samemu łatwiej będzie uporać się z tymi nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Pamiętaj aby samemu nie posiłkować się żadnymi lekami, gdyż możesz sobie zaszkodzić. Najpierw skonsultuj się z lekarzem!

Komentarze do: Choroba Parkinsona a zaburzenia seksualne u mężczyzny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz