Szukaj

Wykorzystanie rezonansu magnetycznego w planowaniu leczenia nowotworów piersi

Podziel się
Komentarze0

Badanie nowotworów piersi przy użyciu rezonansu magnetycznego może przyczynić się do dokładniejszej diagnostyki, a tym samym do lepszego leczenia.Naukowcy z Oak Brook Illionis, w najnowszym numerze czasopisma "Radiology" opublikowali wyniki badań nad zasadnością użycia rezonansu magnetycznego w diagnostyce i leczeniu nowotworów piersi u kobiet.

Kobiety, u których zdiagnozowano nowotwór, są coraz częściej poddawane serii chemioterapii przed zabiegiem operacyjnym. Wiadomo już, że ten rodzaj leczenia zdecydowania lepiej chroni pacjentkę przed nawrotami choroby.
   
Przeprowadzenie tego badania przy użyciu rezonansu magnetycznego, z podaniem kontrastu, pozwala lepiej określić obecność zmian nowotworowych. W ten sposób, można wyeliminować chorobę zupełnie, planując odpowiednie leczenie.


W czasie badania, porównano ocenę kliniczną 216 pacjentek w wieku od 26 do 68 lat poddawanych indukcyjnej chemioterapii dla II i III stadium raka piersi. Sesje przy użyciu rezonansu magnetycznego były wykonywane przed, podczas i po podaniu serii chemioterapii.

Wyniki pomiarów przy użyciu MRI były zdecydowanie lepsze, gdy chodziło o określenie obecności guza i możliwości jego nawrotu.


Dr Hylton, zajmujący się badaniem powiedział "To, co widzimy, pomaga nam nie tylko zdefiniować wielkość guza, ale również jego aktywność biologiczną". Doktor Hylton dodał również: "Możemy zaobserwować zachowanie guza po podaniu kontrastu i zinterpretować jego aktywność."

Komentarze do: Wykorzystanie rezonansu magnetycznego w planowaniu leczenia nowotworów piersi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz