Szukaj

Test krwi pomoże wykryć raka piersi

Podziel się
Komentarze0

Prosty test krwi może wykryć obecność raka piersi już na rok przed jego pojawieniem się. Badacze pracują nad testem krwi, który być może pozwolić przewidzieć pojawienie się raka piersi 12 miesięcy przed jego pierwszymi objawami, co mogłoby pozwolić zwiększyć poziom przeżycia.Według Daily Mail, proszono o próbki krwi tysiące kobiet przez 15 lat. Identyfikując te, które w końcu zachorowały później na raka piersi, można stwiedzić, po przeanalizowaniu próbek, że białko sprzyjające pojawieniu się raka było obecne we krwi nawet 17 miesięcy wcześniej, zanim pojawiły się pierwsze podejrzenia.

W tym momencie, obecność mas tkanki rakowej w piersi można wykryć dzięki badaniu mammograficznemu. Wszystkie kobiety w wieku 50-70 lat powinne być regularnie badane mammografem, a te, u których w rodzinie rak już wystąpił, powinne przechodzić takie badanie o wiele wcześniej.


Jednakże, jeśli chodzi o samą mammografię, w przeszłości zdarzały się błędy diagnostyczne, kobiety skarżą się na dyskomfort oraz promienie X mają problemy z przeniknięciem przez zwartą tkankę w piersiach młodych kobiet, co redukuje szansę na znalezienie małych guzów.

Inne badania będą więc przeprowadzone w celu znalezienia, czy istnieje naprawdę skuteczny środek wykrywania raka, po prostu poprzez zrobienie testu krwi, zanim nawet pojawią się pierwsze symptomy choroby.

Komentarze do: Test krwi pomoże wykryć raka piersi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz