Szukaj

Sprawdź jakie są typowe schorzenia ginekologiczne u kobiet!

Podziel się
Komentarze0
4/8
Rodzaje upławów:

Rodzaje upławów:


  • Białe serowate o gęstej konsystencji, której towarzyszy świąd oraz pieczenie okolic intymnych. Ten rodzaj upławów może świadczyć o rozwijającej się grzybicy pochwy. Takie upławy są wynikiem zaburzenia flory bakteryjnej w pochwie. Zawsze wymaga leczenia ginekologicznego w postaci zastosowania globulek dopochwowych, kremów, które zmniejszą świąd i pieczenie oraz tabletek na odbudowie prawidłowego pH w pochwie.

  • Rzadkie o szarawo – białej konsystencji, którym towarzyszy nieprzyjemny zapach, podobny do zapachu ryby. Świadczy to o zaburzeniu mikrobiologicznej równowagi pochwy wywołany bakteriami. Po wystąpieniu takich upławów należy dokonać specjalistycznych badan w celu sprawdzenia rodzaju bakterii, które wywołały zakażenie

  • Żółto-zielonkawe upławy o nieprzyjemnym ostrym zapachu oraz obfitej konsystencji są zazwyczaj powodem wystąpienia  rzęsistkowicy. Choroba ta jest przenoszenia drogą płciową.

  • Ropno-śluzowe upławy świadczą o wystąpieniu zakażenia Chlamydią trachomatis. Upławom tym może, także towarzyszyć pieczenie podczas oddawania moczu, mdłości, ból w czasie stosunków płciowych oraz krwawienia pomiędzy miesiączkowe. Choroba ta jest bardzo niebezpieczna i może przyczynić się do wystąpienia problemów z płodnością, dlatego wymaga natychmiastowego leczenia.

Komentarze do: Sprawdź jakie są typowe schorzenia ginekologiczne u kobiet!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz