Szukaj

Rak endometrium: ćwiczenia fizyczne jako prewencja

Podziel się
Komentarze1

Aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko raka endometrium, ale działanie to jest mniejsze, jeśli kobieta dodatkowo ma nadwagę, według badania amerykańskiego. Badanie zostało przeprowadzone na 668 kobietach mających raka endometrium oraz 665 kobietach, które nie cierpiały z powodu tej choroby.Oto rezultaty: generalnie, kobiety, które uprawiały aktywność fizyczną, były o 34% mniej narażone na zachorowanie na raka endometrium niż te, które były nieaktywne, niezależnie od swojej wagi; kobiety aktywne bez nadwagi były o 73% mniej narażone na zachorowanie na raka endometrium w porównaniu do kobiet nieaktywnych, cierpiących dodatkowo na nadwagę.

Proporcje te wynosiły 38% u tych kobiet, które były aktywne, ale miały też i nadwagę; kobiety, które miały wagę normalną i które były nieaktywne, były zarazem o 55% mniej narażone na zachorowanie na raka endometrium.


Uczestniczki badania, które były aktywne, poświęcały conajmniej 150 minut tygodniowo na ćwiczenia fizyczne, a kobiety, które cierpiały na nadwagę, miały wskaźnik BMI 25 albo i więcej.

Rak endometrium, zwany także rakiem macicy, jest rakiem ginekologicznym zdarzającym się najczęściej; jest on również czwartym typem raka zdarzającym się najczęściej u kobiet (po raku piersi, raku płuc i raku jelita grubego). Rak macicy generalnie przychodzi po menopauzie.

Szacuje się, że w Kanadzie w 2010 roku zdiagnozuje się 4 500 nowych przypadków raka endometrium.

Komentarze do: Rak endometrium: ćwiczenia fizyczne jako prewencja (1)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 13-05-2019 14:45

Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne eksperymentalne

1

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze