Szukaj

Zdrowie maluszka w dobrych rękach

Podziel się
Komentarze0

Rozwój dziecka w pierwszym roku życia jest bardzo intensywny, zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Dlatego tak istotne w tym okresie są wizyty kontrolne u lekarza pediatry, który nie tylko sprawdzi czy dziecko rozwija się prawidłowo, ale również doradzi rodzicom odpowiednie działania profilaktyczne. Wśród nich ważną rolę odgrywać będą szczepienia.


W pierwszych miesiącach życia niemowlęcia, rodzice często odczuwają potrzebę porozmawiania z lekarzem.  Niepokoi ich nawet lekki katar, kaszel, czy niewysoka gorączka u dziecka. Gdy dostęp do porady eksperta jest utrudniony, szukają pomocy na forach internetowych albo u zaprzyjaźnionych osób. Czasami jednak uzyskane informacje tylko nakręcają spiralę strachu. Dlatego warto zastanowić się, nawet jeszcze przed narodzinami dziecka, jaką opiekę medyczną chcemy mu zapewnić.

Nie zapominajmy o szczepieniach


To, że nie spotykamy wielu poważnych chorób zakaźnych wieku dziecięcego, zawdzięczamy szczepieniom. W kalendarzu szczepień, ogłaszanym corocznie przez Głównego Inspektora Sanitarnego, znajdują się szczepienia obowiązkowe, refundowane przez NFZ i szczepienia rekomendowane, odpłatne. – „Dziecko w pierwszym roku życia jest uodparniane przeciwko 6 chorobom (WZW B, błonicy, krztuścowi i tężcowi, Haemophilus influenzae typu b (Hib) i polio) czterema oddzielnymi szczepionkami. Powoduje to konieczność wykonania wielu wkłuć na jednej wizycie. Rodzice mogą wybrać zamiast preparatów zapewnianych bezpłatnie przez NFZ, szczepionki wieloskładnikowe, dające komfort uodpornienia przeciwko 5 lub 6 chorobom w jednym tylko zastrzyku.

Dodatkowo rodzice mogą zdecydować się na szczepienia zalecane (nierefundowane przez NFZ) takie jak: przeciwko pneumokokom i rotawirusom. Ponieważ dla pełnego uodpornienia potrzeba kilku dawek, maluch odbywa do ukończenia 12 miesięcy kilka wizyt szczepiennych.” – wyjaśnia lek. med. Agnieszka Motyl, specjalista medycyny rodzinnej, epidemiolog z Medicover. W drugim roku życia kalendarz przewiduje mniej szczepionek zarówno obowiązkowych, jak i zalecanych. Większość z nich to dawki przypominające, zamykające cykl. Tak jest w przypadku szczepienia przeciwko błonicy, krztuścowi i tężcowi, polio, Hib, WZW B i pneumokokom (szczepionka zalecana). Obowiązkowo podajemy pierwszą dawkę szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce, a wśród rekomendowanych znajdują się szczepienia przeciwko meningokokom oraz ospie wietrznej.


Ochrona Maluszka najwyższej klasy


Dziecko w tym intensywnym okresie rozwoju powinno być pod stałą kontrolą lekarza pediatry. Dlatego optymalnym rozwiązaniem dla dzieci od 0 do 2 roku życia jest pakiet medyczny „Opieka dla Maluszka”. W jego ramach wizyty lekarskie odbywają się zgodnie z harmonogramem szczepień oraz bilansów zdrowia dziecka, a także wtedy, gdy maluchowi coś dolega. Rodzice otrzymują również dostęp do Hot Line Medicover, gdzie w nagłych przypadkach mogą zadzwonić z prośbą o poradę. Niezależnie od pory dnia i nocy uzyskają informację jak postąpić z dzieckiem lub gdzie udać się na wizytę do lekarza. –„Opieka dla Maluszka” to przede wszystkim opieka lekarza pediatry oraz dostęp do najwyższej jakości szczepionek zarówno tych obowiązkowych, jak i rekomendowanych.


Wszystkie szczepienia są realizowane w oparciu o najnowszej generacji preparaty skojarzone, co oznacza, że dziecko szczepione jest przeciwko kilku chorobom jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, maluch jest narażony na mniejszy stres i mniej skutków ubocznych, a cykl szczepień jest sprawniej realizowany. Rodzice doceniają również pomoc w nagłych przypadkach, którą gwarantuje Medicover Hot Line i wizyty domowe, a w pakiecie „Maluszek Opieka Plus” – także dostęp do lekarzy specjalistów i diagnostyki” – podsumowuje Marzena Kołoszczyk, dyrektor ds. marketingu Medicover. Ważne, żeby decydując się na jeden z pakietów, zakupić go zanim dziecko skończy 6. tydzień życia. – „Jeżeli rodzice zaczną szczepić dziecko w rejonowej przychodni, przy użyciu preparatów refundowanych przez NFZ, nie będziemy mogli podać szczepionek najwyższej jakości, dostępnych w ramach pakietu „Opieka dla Maluszka” – dodaje Marzena Kołoszczyk.

Warto również pamiętać, że nikt tak dobrze nie pozna dziecka jak pediatra prowadzący, którego rodzice wybiorą na początku. To do niego należy zwracać się po poradę w pierwszej kolejności. Zdecyduje on o dalszych skierowaniach na badania i wizytach u specjalistów.

Dodatkowe informacje:


Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną oferującą pełny zakres opieki medycznej. W Polsce opiekuje się ponad 5 tysiącami firm i ponad 500 tysiącami pacjentów. Posiada 29 szerokoprofilowych Centrów Medicover w największych miastach Polski: m.in. w Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy i Białymstoku. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce. O zdrowie pacjentów troszczy się ponad 1400 lekarzy i 300 pielęgniarek i personelu pomocniczego w placówkach własnych oraz przeszło 9 tysięcy lekarzy współpracujących.

Medicover zbiera doświadczenia i poszerza zakres działalności już od przeszło 16 lat. Ukoronowaniem dotychczasowego rozwoju firmy w Polsce było otwarcie w 2010 roku pierwszego, pełnoprofilowego Szpitala Medicover w warszawskim Wilanowie. Jako jedyna prywatna firma medyczna w Polsce, Medicover zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, aż po opiekę szpitalną. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych kierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. Grupa Medicover rozwija swoją działalność nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy. Jest obecna w Czechach, na Węgrzech i Słowacji oraz w Rumunii.

Komentarze do: Zdrowie maluszka w dobrych rękach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz