Szukaj

Zbyt długie karmienie dziecka mlekiem z butelki prowadzi do deficytu żelaza

Podziel się
Komentarze0

Tylko 5 minut porad od pediatry i lekarzy rodzinnych, na temat szkodliwości długookresowego karmienia dzieci i niemowląt mlekiem z butelki, może pomóc rodzicom zmienić zdanie o tej metodzie karmienia swoich pociech.Zbyt długie karmienie dziecka, czyli już powyżej 16 miesięcy, może spowodować braki żelaza w jego organiźmie - twierdzą lekarze i pediatrzy z Szpitala Św. Michała w USA.Większość dzieci, których rodzice skorzystali z rad swoich lekarzy rodzinnych oraz pediatrów i zaprzestali karmienia swoich dzieci mlekiem z butelki już po ich pierwszych urodzinach, jest prawie o 60% mniej narażona na deficyt żelaza - wykazują najnowsze badania przeprowadzone przez Jonathona Maguire´a ze Szpitala Św. Michała.


Amerykańska Rada Pediatrów, zarekomendowała zaprzestanie karmienia mlekiem z butelek zdrowych dzieci, do 15 miesiąca życia. Wiele rodziców nie zdaje sobie sprawy, jaki skutek może mieć decyzja o przedłużeniu dokarmiania dzieci mlekiem butelkowym.

Ogromna większość rodziców kontynuuje dokarmianie dzieci nawet do 3, a często i 4 roku życia - to karygodne - twierdzą badacze.

Komentarze do: Zbyt długie karmienie dziecka mlekiem z butelki prowadzi do deficytu żelaza

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz