Szukaj

Wysoki poziom fluoru zmniejsza IQ dziecka

Podziel się
Komentarze0

Dzięki dobrowolnemu przekazaniu próbek wody z prywatnych studni przez ich właścicieli, zespół naukowców przeprowadził szokujące badania, w których okazało się, że poziom fluoru wpływa na IQ dziecka.

Według raportu sporządzonego przez Scientific American, w niektórych studniach znajduje się niebezpiecznie wysoki poziom fluoru. W niektórych przypadkach, próbki zawierały nawet podwojoną ilość, która zalecana jest przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA). Według EPA jest to wartość 4.0 mg/litr.

Badacze przeprowadzili analizy w różnych miastach i stanach. Jak się okazało w Nowej Anglii również odnotowano wyższe stężenie fluoru w wodzie. Ponadto z 37 badanych studni z wodą, 37,8% z nich posiadało zbyt duże ilości fluoru, który przekroczył maksymalne wytyczne.

Oprócz fluorozy - stanu, który powoduje liczne przebarwienia i bruzdy na powierzchni zębów u małych dzieci, liczne badanie wykazały – a w tym jedno przeprowadzone przez Harvard – że wysoki poziom fluoru przyczynia się do obniżenia poziomu IQ u dzieci.

Warto również zwrócić uwagę na to, że w pastach do zębów znajduje się fluor, tak jak w innych produktach stomatologicznych.

Fluor może występować w postaci naturalnej jak i syntetycznej. Ten drugi jest najczęściej używany w publicznych wodociągach i może powodować fluorozę szkieletu. Fluor naturalny znajduje się w licznych skałach, piaskowcach czy graniatach skalnych. Fluor jest substancją bezwonną i bezzapachową, dlatego nie jest możliwe jego rozpoznanie przez zmysły smaku i węchu.

Opracował: Damian  Nowaczek

Komentarze do: Wysoki poziom fluoru zmniejsza IQ dziecka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz